X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister sportu: w Londynie zdobędziemy 7-8 medali

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 08:55
Joanna Mucha przekonywała w "Salonie Politycznym Trójki", że jest to realistyczna prognoza. Ta bardziej pesymistyczna to 5-6 krążków.
Audio
Joanna Mucha
Joanna MuchaFoto: Polskie Radio

Na razie nasza reprezentacja doczekała się jednego medalu. W sobotę srebro w konkurencji strzelania z karabinku pneumatycznego wywalczyła Sylwia Bogacka.

Zdaniem minister sportu Joanny Muchy takie możliwości polskiego sportu wynikają z niezbyt dobrego systemu szkolenia młodzieży i wyłapywania młodych talentów. W jej opinii problemem jest także nadmierne "wyeksploatowanie" sportowców w zbyt młodym wieku.

Zaradzić tym zjawiskom ma nowa ustawa o sporcie wyczynowym. Minister sportu zapowiedziała, że przyjrzy się obecnym zasadom finansowania sportu. Dziś priorytet mają dyscypliny wyczynowe.

Zdaniem Joanny Muchy, plusem takiego rozwiązania jest na przykład monitorowanie postępów naszej kadry olimpijskiej. Minusem jest to, że programem jest objęta zbyt mała grupa sportowców.

Minister Mucha zapowiedziała, że premier Donald Tusk nie pojawi się na igrzyskach w Londynie, choć chciał tam pojechać.

Joanna Mucha przekonywała, że pomimo ostatnich bankructw firm turystycznych, to i tak sytuacja w tej branży nie jest taka zła, jakby mogło się wydawać.

Minister sportu nie chciała zdradzać szczegółów rozmowy z prezesem PZPN Grzegorzem Lato i unikała wypowiedzi na temat przyszłych wyborów w tej organizacji.

(pp/IAR)

Czytaj także

Gdy biuro upadnie, klienci nie zostaną na lodzie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 12:15
Jest plan stworzenia specjalnego funduszu gwarancyjnego, z którego opłacane byłyby odszkodowania i pokrywane koszty sprowadzania turystów do kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo sportu pozwie wykonawcę Stadionu Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 16:59
Zastrzeżenia ministerstwa dotyczą: przekraczania terminu, niezapłacenia kar, nieprzekazania dokumentacji, niepłacenia podwykonawcom i innych kwestii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne Euro i mundial w Polsce? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:02
Polska będzie się ubiegać o organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2015 roku i mistrzostw świata w 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha: sytuacja biur podróży jest stabilna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 09:20
Minister Joanna Mucha mówiła w "Salonie Politycznym Trójki”, że ostatnie bankructwa touroperatorów to jednostkowe przypadki, a rynek biur nie jest w naszym kraju tak zły, jak by się wydawało.
rozwiń zwiń