X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister pracy: bezrobocie spadnie na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:58
- Pomiędzy styczniem a lutym zawsze obserwujemy wzrost liczby bezrobotnych - mówił w radiowej Trójce Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz w "Salonie politycznym Trójki"
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Polskie Radio

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają wątpliwości. Bezrobocie rośnie i na rynku pracy jest coraz gorzej. Na koniec stycznia w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2,3 miliona bezrobotnych. Stopa bezrobocia wzrosła do 14,2 procent - podał GUS. W ciągu miesiąca do urzędów pracy zgłosiło się blisko 318 tysięcy osób. Wyrejestrowano z ewidencji 159 tysięcy, a jedynie niecałe 80 tysięcy zamieniło status bezrobotnego na pracownika.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w Trójce, że zmniejszenie liczby bezrobotnych jest jednym z priorytetów rządu. Polityk Ludowców uważa, że bezrobocie powinno zacząć spadać w miesiącach wiosennych. - Zawsze obserwujemy pomiędzy styczniem a lutym wzrost bezrobocia. W tym roku wynika on  z dwóch czynników: czynnika sezonowego oraz spowolnienia gospodarczego. Te dwa elementy się na siebie nałożyły. W miesiącach wiosennych - marzec, kwiecień, maj - bezrobocie zawsze spadało - zaznaczył.

Minister pracy i polityki społecznej zapewnił, że trwają prace nad ustawami, które miałyby pomóc przedsiębiorcom przejść przez obecne spowolnienie. Kosiniak-Kamysz jest pewien, że projekt dotyczący między innymi dopłat do utrzymania miejsc pracy trafi pod obrady rządu w ciągu kilku tygodni. Szef resortu pracy podkreśla też, że jeżeli w tym roku będzie potrzebne zwiększenie funduszy na walkę z bezrobociem, to będzie o to wnioskował do ministra finansów.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Zobacz więcej na temat: bezrobocie GOSPODARKA

Czytaj także

GUS: bezrobocie rośnie, jest najwyższe od 6 lat

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 10:01
Blisko 2 mln 300 tysięcy Polaków w styczniu bez pracy. Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia w pierwszym miesiącu 2013 roku wzrosła do 14,2 procent z 13,4 procent w grudniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie: tak źle nie było od 6 lat

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 23:58
Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają wątpliwości. Bezrobocie rośnie i na rynku pracy jest coraz gorzej. Czy Polacy wyjdą na ulice?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie rośnie. W urzędach pracy marazm

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 23:59
Na koniec stycznia w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2 miliony 300 tysięcy bezrobotnych. Stopa bezrobocia wzrosła do 14,2 procent - podał GUS.
rozwiń zwiń