X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prawo abonamentowe jest anachroniczne"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 10:29
- Konieczna jest nowa ustawa o finansowaniu mediów publicznych. Obecna dożywa swoich dni. Abonament płaci osiem procent odbiorców – mówił w Trójce Jan Dworak, szef KRRiT.
Audio
  • Jan Dworak, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o finansowaniu mediów publicznych i o Telewizji Trwam (Salon polityczny Trójki)
Jan Dworak
Jan DworakFoto: Polskie Radio

Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mówi, że proces cyfryzacji ostatecznie zostanie zakończony wiosną przyszłego roku, kiedy cztery nowe programy znajdą się na multipleksie.

Przyznał, że KRRiT nie ma zbyt wielu sukcesów jeśli chodzi o zmiany w mediach publicznych. Sytuacja nie zależy jednak tylko od rady. - Zrobiliśmy, co mogliśmy. Zwiększeniu uległa kwota abonamentu, która wpływa do mediów publicznych, w tym do Polskiego Radia – oświadczył. Dodał, że KRRiT wiele razy zwracała uwagę na to, że największym problemem jest obecny sposób ściągania abonamentu. – Jest anachroniczny i dożywa swoich dni. Może będzie ”skuteczny” przez rok, przez dwa. W cudzysłowie skuteczny, bo płaci 8 procent słuchaczy i widzów – zaznaczył.

>> Abonament - serwis specjalny Polskiego Radia

Jan Dworak dodał, że prawo abonamentowe jest dziurawe, bo nie ma chociażby środków kontroli osób, które nie zarejestrowały odbiorników. – A to jest ta  zasada, która nie powinna obowiązywać, bo przecież nikt nie będzie rejestrował telefonu komórkowego – a to też jest odbiornik – powiedział gość Trójki.  

W ocenie Dworaka prace nad nową ustawą o finansowaniu mediów albo będą podjęte teraz, albo dopiero za trzy lata, po wyborach. – To wielka groźba dla mediów publicznych – zaznaczył.

Jan Dworak poinformował, że podjęto już w związku z tym prace w ministerstwie kultury, bierze w nich udział KRRiT. Gość Trójki wyraził nadzieję,  że za decyzjami eksperckimi pójdą polityczne.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

KRRiT apeluje w Sejmie o nową ustawę o abonamencie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 19:28
Wiceprzewodniczący KRRiT Witold Graboś na posiedzeniu sejmowej Komisji Skarbu Państwa zauważył, że ściągalność opłaty wzrosła, ale - według jego słów - abonament "zestarzał się z przyczyn technologicznych". Zadeklarował poparcie przez Radę "każdej rozsądnej propozycji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

YouTube wprowadza płatne kanały

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 11:00
Na początek portal zaoferuje 30 płatnych kanałów. W pilotowej fazie abonament ma kosztować od 0,99 do 7,99 dol. miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat przyjął sprawozdanie KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 21:23
Ze sprawozdania wynika, że w ubiegłym roku z abonamentu radiowo-telewizyjnego udało się pozyskać 550 mln zł. Rok wcześniej było to 470 mln zł.
rozwiń zwiń