X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protest. Nie działa rosyjska wersja Wikipedii

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:45
Akcję sprzeciwu przeciwko próbom naruszania w Rosji wolności słowa ogłosili internetowi operatorzy.
Audio
Protest. Nie działa rosyjska wersja Wikipedii
Foto: Wikipedia

Wpisujemy dowolne hasło w wyszukiwarce internetowej. Wchodzimy na rosyjskojęzyczne strony Wikipedii, a tam na białym tle czarna wstęga. Poniżej hasło "Wyobraźcie sobie świat bez swobodnej informacji”.

Autorzy komunikatu wyjaśniają, że protestują w ten sposób przeciwko kontroli Internetu. Duma Państwowa pracuje bowiem nad projektem ustawy, który pozwoliłby służbom na stworzenie rejestru stron i portali zawierających szkodliwe treści.

Chodzi głównie o pornografię i ekstremizm, ale z czasem w rejestrze mogą znaleźć się również publikacje, które nie będą podobać się władzy. Jeśli służby państwowe dostaną ustawową możliwość blokowania takich stron to według internautów, będzie to oznaczało koniec wolności słowa w sieci.

tj