X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cień politycznych sporów na obchodach 1050-lecia chrztu Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 10:57
Jakie znaczenie dla polityków biorących udział w audycji "Śniadanie w Trójce" mają obchody 1050-lecia chrztu Polski?
Audio
  • Politycy w Trójce o obchodach 1050-lecia chrztu Polski (Śniadanie w Trójce)
Msza w Poznaniu z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i powstania państwa polskiego
Msza w Poznaniu z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i powstania państwa polskiegoFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS podkreślał w radiowej Trójce, że obchody 1050-lecia chrztu Polski łączą wymiar państwowy i religijny. Zaznaczył, że ten pierwszy był szczególnie widoczny w orędziu prezydenta Andrzeja Dudy, a drugi podczas sprawowania liturgii przez metropolitę poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego.

Adam Struzik z PSL zwracał uwagę na znaczenie katolicyzmu w historii naszego kraju i dodał, że pomagał on Polakom przetrwać czas zaborów i okupacji hitlerowskiej.

O tym, że po rocznicowych uroczystościach wrócą na porządek dzienny spory polityczne, mówiła wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak z Nowoczesnej. Oceniając orędzie prezydenta, przekonywała, że zabrakło w nim odniesienia do konstytucji i praworządności.

- Dzień przed obchodami PiS popełniło bardzo duży błąd, wprowadzając temat Trybunału, który nie przygotował odpowiedniej atmosfery pod obchody rocznicy. Zachowanie PO i Nowoczesnej też pozostawiało wiele do życzenia - komentował wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

O znaczeniu wartości europejskich opierających się na chrześcijaństwie, na przykładzie swojego rodzinnego Dolnego Śląska, który należał do Czech, Prus i Polski, mówił z kolei rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

Poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej przekonywał zaś, że wejście Polski do wspólnoty europejskiej, powoduje, że powinna ona przestrzegać obowiązujących w niej wartości. Jego zdaniem na uroczystościach cieniem położyła się krytyczna rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

Politycy mówili również o sprawie głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK i rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (Nowoczesna), Adam Struzik (Polskie Stronnictwo Ludowe), Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta RP), Stanisław Tyszka (Kukiz'15)
Data emisji: 16.04.2016
Godzina emisji: 9.08

pp/mk

Czytaj także

1050-lecie Chrztu Polski. "Każda wspólnota potrzebuje symboli"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 07:56
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński mówił w "Sygnałach dnia", że bez Chrztu Polski nie byłoby państwa polskiego. Sobota jest trzecim dniem obchodów 1050. rocznicy tego wydarzenia.
rozwiń zwiń