X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta papieża Franciszka w Polsce. "Ojciec Święty trafia do serc"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 10:51
Papież Franciszek przebywa w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży. To jego pierwsza wizyta w naszym kraju. O nauce Ojca Świętego mówili goście "Śniadania w Trójce".
Audio
  • Goście "Śniadania w Trójce" o wizycie papieża Franciszka w Polsce (Śniadanie w Trójce)
Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach
Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich BłoniachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Barbara Dolniak (Nowoczesna) bardzo cieszy się z wizyty papieża Franciszka w Polsce. Podkreśliła, że Ojciec Święty mówi o najważniejszych rzeczach, które powinny nam towarzyszyć na co dzień - o tolerancji, miłości, dobroci i miłosierdziu. - Niestety często zapominamy, że drugi człowiek jest obok nas - dodała gość Trójki.

Marek Sawicki (PSL) stwierdził z kolei, że to co teraz widzimy to kontynuacja tego, co zapoczątkował Jan Paweł II. Jak mówił, chodzi o budowanie miłosierdzia, które zaczęło się właśnie w Polsce. - To teraz znak rozpoznawalny na świecie - zaznaczył polityk.

Jan Maria Jackowski (PiS) tłumaczył, że papież przyjechał do naszego kraju z uniwersalnym przesłaniem Ewangelii. Jego zdaniem mamy do czynienia przede wszystkim z ogromnym entuzjazmem. - Franciszek przynosi doświadczenie Kościoła spoza Europy, uwrażliwionego na kwestie społeczne - wyjaśnił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki (PO) liczy natomiast na to, że zmienimy się po słowach, które usłyszeliśmy z ust Franciszka. - Chciałbym, abyśmy mieli więcej ciepła, rozwagi, uwagi - podkreślił polityk. Dodał, że nauce papieża cały czas towarzyszy symbolika i porusza on najbardziej palące tematy, choćby związane z uchodźcami.

Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta PR) mówił, że Franciszek oczekuje od nas, abyśmy uwolnili się od własnych słabości. - Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, ale często popadamy w niepotrzebne frustracje. Ten papież jest papieżem optymizmu, który tłumaczy nam, że upadamy, bo jesteśmy grzeszni, ale Chrystus daje nam szansę podniesienia się - wyjaśnił.

Marek Jakubiak (Kukiz'15) stwierdził natomiast, że papież Franciszek w swojej skromności jest wielki. Zdaniem polityka, tę wielkość zaprezentował w Oświęcimiu, w Auschwitz, kiedy poprzez milczenie i samotność okazywał traumę. - Nie było tam wielkich przemówień, patosu, było cierpienie zwykłego człowieka - tłumaczył.

Goście "Śniadania w Trójce" mówili również m.in. o zaleceniach Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (Nowoczesna), Marek Sawicki (PSL), Jan Maria Jackowski (PiS), Andrzej Halicki (PO), Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta RP), Marek Jakubiak (Kukiz'15)
Data emisji: 30.07.2016
Godzina emisji: 9.08

mr/fbi

Czytaj także

ŚDM. Abp Wojciech Polak: zgromadziliśmy się tu po to, aby coś głębiej przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 08:18
- Gdy Ojciec Święty mówi do ludzi młodych, wtedy doświadczamy głębokiego tchnienia ducha - tłumaczył w "Sygnałach dnia" prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.
rozwiń zwiń