X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy podzieleni. Chodzi o przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 10:43
Politycy różnie komentowali wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance (woj. mazowieckie) podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Opozycja stwierdziła, że przemówienie było próbą "wyjścia z defensywy". Wiceminister kultury Jarosław Sellin tłumaczył zaś, że "rząd realizuje ambitną politykę w każdej dziedzinie, na co Kaczyński słusznie zwrócił uwagę". 
Audio
  • Politycy o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance (Śniadanie w Trójce)
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Paweł Supernak

- Stosowane są różne socjotechniki. Jedna z nich, wyjątkowo groźna i szczególnie intensywnie stosowana – to jest próba sprowadzenia naszej koalicji, formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę. Mówiąc w skrócie: Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska to takie same partie. Otóż to musimy z całą mocą odrzucić, bo to jest być może najgroźniejszy rodzaj socjotechniki, który jest w tej chwili stosowany – mówił w Jachrance prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu w Jachrance (woj. mazowieckie).

O tym wystąpieniu rozmawiali w "Śniadaniu w Trójce" politycy różnych ugrupowań. - Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu wyraźnie wskazał kto jest wrogiem. Są nim symetryści, którzy twierdzą, że - zarówno obóz PO jak i PiS - jest tym samym złem. A kto tak mówi? Ruch Kukiz'5. Prezes zapowiedział więc rozprawę z ludźmi, którzy nie chcą opowiedzieć się po żadnej ze stron konfliktu - ocenił Grzegorz Długi z ruchu Pawła Kukiza. 

Według Barbary Dolniak, wicemarszałek Sejmu i posłanki Nowoczesnej, słowa Kaczyńskiego są "zaklinaniem rzeczywistości". - Była to próba tłumaczenia własnych nieprawidłowych zachowań oraz pokazania, że inni też robili źle. Ale PiS przecież przekonywał, że jak dojdzie do władzy, będzie inaczej - stwierdziła Dolniak. 

Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił natomiast, że wystąpienie prezesa było "próbą wyjścia z defensywy". - W ostatnie tygodniach przekonaliśmy się, że mit o PiS jako o partii czystej, walczącej z aferami, jest nieprawdziwy - powiedział Kalinowski. W tym kontekście podał przykład sytuacji związanej z Komisją Nadzoru Finansowego. 

A na co zwrócił uwagę poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej? - Nasze afery nie są takie wielkie, jak to opisują media, więc porównanie nas z PiS jest niewłaściwe. Platforma nie wypłacała sobie milionowych nagród, nikt nie proponował haraczu 40-milionowego, bo to jest gangsterka - ocenił Halicki. 

W obronie tez stawianych przez Jarosława Kaczyńskiego stanął natomiast Jarosław Sellin, wiceminister kultury (PiS). - Prezes słusznie zauważył, że nie należy porównywać PO do PiS. Kiedy my rządzimy, realizujemy ambitną politykę w każdej dziedzinie. Afery PO i PSL miały ogromny wpływ na losy narodu. Przykładem jest choćby afera VAT - powiedziała Sellin. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Andrzej Halicki (PO), Barbara Dolniak (Nowoczesna)Grzegorz Długi (Kukiz'15), Jarosław Sellin (PiS, wiceminister kultury)Jarosław Kalinowski (PSL)
Data emisji: 8.12.2018
Godzina emisji: 
9.09

kad

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o SN zamknie dyskusję nt. praworządności?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 18:26
– Mamy nadzieję, że nowelizacja ustawy o SN wreszcie zamknie dyskusję dotyczącą praworządności w Polsce – mówił w "Pulsie Trójki" Waldemar Buda, poseł PiS. Innego zdania był jednak Arkadiusz Myrcha z PO, który stwierdził, że wspomniana nowelizacja "niczego nie zmienia".
rozwiń zwiń