Paweł Sałek o komisji ds. pedofilii: trzeba dać jej szansę

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 11:28
– Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać powierzone mu zadania – tak o wyborze Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego komisji ds. pedofilii mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w Programie 3 Polskiego Radia. Tę kwestię komentowali też Jarosław Sellin (PiS), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15).
Błażej Kmieciak
Błażej KmieciakFoto: PAP/Mateusz Marek

Posłuchaj
50:19 [ PR3]PR3 (mp3) 2020_07_25 09_08_17_for_media.mp3 Paweł Sałek, Anna Maria Żukowska, Jarosław Sellin, Piotr Zgorzelski, Paweł Kowal o komisji ds. pedofilii (Śniadanie w Trójce)

 

Komisja do spraw pedofilii wybrała przewodniczącego. Jest nim Błażej Kmieciak. Ten fakt wzbudził oburzenie wśród części opozycji. 

 Pan Kmieciak od lat jest związany z instytutem Ordo Iuris, które jest fundamentalistycznie i religijnie sprofilowane. Trudno sobie wyobrazić, by taka osoba była obiektywna w stosunku do Kościoła katolickiego  mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Lewicy.

Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Jarosław Sellin.  Instytut Ordo Iuris to jest typowy think tank o charakterze konserwatywnym. Jeżeli mamy doszukiwać się tam jakiegoś fundamentalizmu, to dotyczyłby on przestrzegania polskiej konstytucji  ocenił.

Błażej Kmieciak 1200.jpg
Sejm wybrał przewodniczącego państwowej komisji ds. pedofilii

PSL-Koalicja Polska wstrzymała się od głosu

Jak powiedział Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu i poseł PSL-Koalicji Polskiej, nie miał problemu z głosowaniem w tej sprawie.

 Jako Koalicja Polska, zarówno na posiedzeniu prezydium, jak i na posiedzeniu Sejmu wstrzymaliśmy się od głosu, ponieważ nasz kandydat, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, nie uzyskał poparcia większości parlamentarnej  stwierdził Zgorzelski. 

Czytaj również:

"Dajmy jej szansę"

Zdaniem Pawła Kowala wiarygodność komisji jest coraz niższa.  Niestety większość parlamentarna nie chciała, żeby w tej komisji zasiadali przedstawiciele różnych opcji  mówił.

 Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać powierzone mu zadania. Trzeba tej komisji i samemu przewodniczącemu dać szansę  stwierdził z kolei Paweł Sałek, doradca prezydenta. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Jarosław Sellin (PiS), Paweł Sałek (doradca prezydenta), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15)
Data emisji: 25.07.2020
Godzina emisji: 9.07

kad/mk