X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TV Trwam z koncesją. Zwycięstwo o. Rydzyka czy demokracji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 11:19
Goście "Śniadania w Trójce” komentowali decyzję KRRiT o przyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Audio
  • Politycy o przyznaniu koncesji TV Trwam na nadawanie na multipleksie (Śniadanie w Trójce)
Jeden z marszy w obronie TV Trwam
Jeden z marszy w obronie TV TrwamFoto: PAP/Adam Warżawa

Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO powiedział, że przyznanie koncesji jest wyłącznie wynikiem spełnienia wymogów formalnych. - Bardzo dobrze się stało. TV Trwam ma swoją rolę religijną i niech ją wypełnia. Mam nadzieję, w przyszłości będzie w mniejszym stopniu stacją polityczną - dodał. 

Według Ludwika Dorna z Solidarnej Polski, obóz władzy zdecydował się zamknąć jeden z frontów, a nie doszłoby do tego, gdyby nie wielomiesięczny nacisk i uznanie, że ta koncesja to kwestia strategiczna, jeśli chodzi o pluralizm środków masowego przekazu. - To zwycięstwo sprawy wolności w Polsce - powiedział.

Z przyznania koncesji TV Trwam nie jest zadowolony wicemarszałek Sejmu, poseł SLD Jerzy Wenderlich. Dziwi go decyzja KRRiT, która jak mówił, przez wiele miesięcy przekonywała, że koncesja telewizji o. Rydzyka nie należy się, a raptem zmienia stanowisko.

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota uważa, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów. - TV Trwam jest medium społecznym, które ma drugą twarz, taką czysto polityczną związaną z PiS, Jarosławem Kaczyńskim i mitem Smoleńskiem, ale mimo to należy umożliwić jej prezentowanie swoich poglądów, jeżeli nie naruszają prawa - powiedział.

Waldemar Pawlak z PSL uważa, że decyzja o przyznaniu koncesji TV Trwam mogła zostać podjęta dużo szybciej. - Gdyby KRRiT nie robiła dziwactw, to nie byłoby takiego poruszenia, które mimo woli Rada wywołała i tym samym spopularyzowała TV Trwam i Radio Maryja w sposób zupełnie nie zamierzony - zauważył.

Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS uważa, że koncesja dla TV Trwam powinna być przyznana 2 lat temu. - Na razie jest obietnica, ale zobaczymy, czy ta koncesja zostanie przyznana. Telewizja publiczna musi jeszcze opuścić zajmowane miejsca, proceduralnie może się jeszcze wiele wydarzyć - podkreślił.

TV Trwam na multipleksie

TV Trwam rozpocznie nadawanie na multipleksie pierwszym 27 kwietnia 2014 r. Rozstrzygnięty konkurs jest ostatnim na nadawanie bezpłatne i ogólnodostępne w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizja o. Rydzyka ubiegała się o koncesję na nadawanie na MUX 1 po raz drugi. W pierwszym konkursie KRRiT odrzuciła wniosek Lux Veritatis, twierdząc, że sytuacja finansowa fundacji nie zapewniała powodzenia przedsięwzięcia.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

to

Czytaj także

Zwycięstwo ojca Rydzyka. TV Trwam na multipleksie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 13:18
Fundacja Lux Veritatis - nadawca TV Trwam - otrzymała koncesję na nadawanie na multipleksie pierwszym. Poinformowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Dworak: TV Trwam tym razem spełniła wymogi formalne

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 16:46
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam, koncesję na nadawanie na pierwszym multipleksie.
rozwiń zwiń