X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Kalemba podał się do dymisji. Co teraz?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 18:39
Minister rolnictwa poinformował w czwartek, że rezygnuje ze stanowiska. Jako powód swojej decyzji podał brak realizacji działań dotyczących zwalczania skutków wystąpienia w Polsce afrykańskiego pomoru świń. Rozmawiali o tym goście audycji "Puls Trójki".
Audio
  • Krzysztof Jurgiel i Artur Dunin o rezygnacji Stanisława Kalemby (Trójka/Puls Trójki)
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba
Minister rolnictwa Stanisław KalembaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Zdaniem gościa audycji "Puls Trójki", przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela z PiS, rezygnacja Kalemby jest elementem wewnętrznej rozgrywki w PSL.

Chodzi o to - jak tłumaczy - że mimo iż podjęto decyzję o wykupie przerośniętych świń w strefie zagrożonej, minister gospodarki i lider ludowców Janusz Piechociński, któremu podlega Agencja Rezerw Materiałowych, nie przygotował dla przetwórców takich propozycji, na które zgodziliby się przystać. - Kalemba nie wytrzymał. Z czym on miał jechać do rolników? - uważa gość radiowej Trójki.
W opinii wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa, Artura Dunina z PO, minister rolnictwa podał się do dymisji "bo mówiąc o tym, że jest zagrożenie w postaci afrykańskiego pomoru świń, które może przyjść do Polski, nie przedstawił jednocześnie rozwiązań".

Polityk PiS podkreśla, że nowy szef resortu rolnictwa powinien w pierwszej kolejności przedstawić realny plan rozwiązania problemu związanego z afrykańskim pomorem świń. - Sytuacja na wsi jest tragiczna. Rolnicy wychodzą na ulice - podkreśla.
- Na tym stanowisku potrzebna jest osoba, która powie rolnikom "robimy to i to" - ocenia poseł Platformy. Dodaje, że ministerstwo rolnictwa to resort przypisany PSL i to ta partia zarekomenduje kandydata. - Do tej pory premier na wszystkie kandydatury się zgadzał - przypomina.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Marcin Zaborski.

(kk)

Czytaj także

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 11:06
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba poinformował, że rezygnuje ze stanowiska, gdyż nie są realizowane działania dotyczące zwalczania skutków wystąpienia w Polsce afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jego rezygnacja została już dostarczona premierowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki ministrem rolnictwa? "Nie palę się do tego"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 13:10
- Nie osoba, a działanie będzie w tej chwili najważniejsze - mówił w radiowej Jedynce Marek Sawicki, który jest w gronie kandydatów do objęcia stanowiska ministra rolnictwa. W czwartek zrezygnował z niego Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa podał się do dymisji. "Kalemba uderzył głową o beton"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 15:57
Afrykański pomór świń przerósł ministra rolnictwa. Stanisław Kalemba odchodzi z resortu. Tymczasem, wielu polityków nie kryje zadowolenia. Także koledzy partyjni i koalicyjni.
rozwiń zwiń