X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kidawa-Błońska o podsłuchach: każdy ma prawo do gaworzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 18:50
- Niedobrze, że taka rozmowa, w takiej formie miała miejsce(...), ale każdy sam bierze odpowiedzialność za słowa, które wypowiedział - rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska ocenia w radiowej Trójce nagrania ze spotkań polityków ujawnione przez "Wprost".
Audio
  • Kidawa-Błońska o podsłuchach: każdy ma prawo do gaworzenia (Puls Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu
Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rząduFoto: PR

Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że najważniejsze jest ustalenie, kto stoi za podsłuchami polityków, wysokich urzędników państwowych i biznesmenów. Jak mówi w "Pulsie Trójki", ciągle istnieje obawa, że są jeszcze inne nagrania, zwłaszcza, że "prokuratura już informowała o przejęciu jakiś materiałów, ale nie wiemy, czy to są wszystkie taśmy. Poza tym, w dzisiejszych czasach takie nagrania mogą być na wielu nośnikach, mogą być zawieszone w chmurze i każdy może mieć do nich dostęp" - zauważa posłanka PO. Dlatego właśnie jej zdaniem, "lepiej, bezpieczniej dla nas wszystkich byłoby, żeby było wiadomo, czy to są wszystkie taśmy, żebyśmy wiedzieli, co w nich jest, żeby nie było możliwości szantażowania kogokolwiek". Rzecznik przyznaje, że dla rządu nie jest to komfortowa sytuacja, ale odpowiednie służby pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

Kidawa-Błońska podkreśla, że jej zdaniem, premier nikomu nie pobłaża, i że w PO sprawa nie jest zamiatana pod dywan. - W partii jest oczekiwanie gruntownego wyjaśnienia - mówi posłanka. Dodaje, że nagrani rozmówcy nie złamali prawa, naganny jest tylko ich język. Posłanka zapewnia, że jeśli premier podejmie jakieś decyzje personalne, to wydarzy się to jesienią, ale "nie stanie się pod wpływem szantażu, który jest w tej chwili".

Rzecznik rządu poinformowała, że minister Sikorski uregulował część rachunku za posiłek, w trakcie którego został nagrany. - Politycy nie powinni płacić za takie kolacje publicznymi pieniędzmi, a to była prywatna kolacja. Z tego co wiem, już część rachunku minister uregulował - powiedziała posłanka i dodała, że  ma "nadzieję, że ureguluje całość". - Nawet jeżeli jest cień przypuszczenia, że ta rozmowa nie była rozmową państwową tylko prywatną, to minister powinien to zwrócić. Nie może być cienia wątpliwości - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Rząd na podsłuchu. Zobacz serwis specjalny >>>
Rzecznik została też zapytana o brak obsady na stanowisku Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania. Zapewniała, że już niedługo będzie wiadomo, kto stanie na czele urzędu. Poinformowała, że jest "kilka bardzo dobrych kandydatur" i będzie to kobieta.

Rozmawiała Beata Michniewicz

iz/mp

Czytaj także

"Zorganizowana akcja podsłuchowa destabilizuje państwo polskie"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 15:09
Według premiera, intencją tych, którzy nagrywali polityków, nie jest obniżenie reputacji Platformy, a sparaliżowanie działalności całego państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Gliński kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:05
Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu - poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy już nie ufają Tuskowi? 60 proc. chce dymisji rządu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 13:35
45 proc. Polaków uważa, że Donald Tusk źle zareagował po ujawnieniu afery taśmowej. Połowa ankietowanych przyznała, że jej stosunek do PO pogorszył się - wynika z raportu firm Warsaw Enterprise Institute i Domu Badawczego Maison.
rozwiń zwiń