Expose Ewy Kopacz. "Będzie przemawiała ustami Donalda Tuska"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 18:59
W środę od godzinie 10 premier Ewa Kopacz będzie przedstawiać program działań rządu wraz z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania. O czym będzie mówić? W "Pulsie Trójki” zastanawiali się nad tym Sławomir Kopyciński i Andrzej Romanek.
Audio
  • Expose Ewy Kopacz. "Będzie przemawiała ustami Donalda Tuska" (Puls Trójki)
Premier Ewa Kopacz, wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak oraz minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna przed posiedzeniem rządu
Premier Ewa Kopacz, wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak oraz minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna przed posiedzeniem rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu powiedział w "Pulsie Trójki", że liczy, że to, co zapowie Ewa Kopacz będzie realizowane w najbliższej przyszłości, gdyż rząd ten będzie trwać jedynie przez 12 miesięcy. Chciałby podczas jej expose usłyszeć o naprawie systemu emerytalnego, likwidacji KRUS-u, problemach służby zdrowia, wyznaczeniu mapy drogowej i wejścia do strefy euro.
Mówił o tym, że należy dać premier 100 dni spokojnej pracy. - Mam nadzieję, że pani premier nie będzie rozliczać - mówił odnosząc się do pracy byłego szefa rządu Donalda Tuska.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Romanek z klubu Sprawiedliwa Polska powiedział, że odnosi wrażenie, że Kopacz będzie "przemawiała ustami Donalda Tuska". - Nie spodziewam się niczego ożywczego  - dodał.
Poseł SP uważa, że ze względu na to, że nachodzący rok będzie wyborczy, Ewa Kopacz będzie jedynie kontynuować to, co nakreślił poprzedni premier i przygotowywać swoją partię do wyborów. Andrzej Romanek życzyłby sobie, by podczas expose podsumowała 7 lat rządów Tuska. - Dzięki temu pokazałaby swoją niezależność - dodał.
W radiowej Trójce mówił o obawach, że pod jej rządami może się zmienić polska polityka zagraniczna, przede wszystkim w kwestii Ukrainy.  
Sławomir Kopyciński i Andrzej Romanek mówili też o problemach polskiego górnictwa, a także o płacach na najwyższych szczeblach władzy i w spółkach skarbu państwa.
Rozmawiała Beata Michniewicz.

pp/mp

Zobacz także

Czytaj także

Jan Krzysztof Bielecki zdradza szczegóły exposé Ewy Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:04
Będzie szybko, dynamicznie, a wszystko potrwa krócej niż godzinę. Jan Krzysztof Bielecki zna i ujawnia niektóre szczegóły dotyczące jutrzejszego wystąpienia szefowej rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rząd Ewy Kopacz będzie silnym i skutecznym gabinetem?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 15:44
Jan Krzysztof Bielecki i Jacek Rostowski wraz z Ewą Kopacz pracowali nad expose pani premier. Będzie o obronności i bezpieczeństwie Polski, o gospodarce, o polityce prorodzinnej rządu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transmisja: wystąpienia klubów poselskich

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 17:17
Ewa Kopacz wygłosiła w Sejmie expose. Trwają wystąpienia poszczególnych klubów parlamentarnych. Zapraszamy do do słuchania transmisji!
rozwiń zwiń