X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Referendum niepotrzebne? Senator PO: popełniliśmy błąd

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 18:55
Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o przyczynach porażki referendum, w którym frekwencja okazała się dramatycznie niska. Do urn poszło zaledwie 7,8 proc. Polaków. Oznacza to , że referendum nie jest wiążące.
Audio
  • Dlaczego referendum okazało się porażką? (Puls Trójki)
Referendum niepotrzebne? Senator PO: popełniliśmy błąd
Foto: PAP/Adam Warżawa

- Myślę, że popełniliśmy błąd - powiedział Łukasz Abgarowicz, senator PO. Dodał, że najpierw popełnił go Bronisław Komorowski, który jako prezydent ogłosił referendum, a później Senat, który wyraził na nie zgodę. Zdaniem Abgarowicza wydawało się, że sprawa JOW stała się bardzo istotna dla społeczeństwa, gdy 20 proc. Polaków poparło w wyborach prezydenckich Pawła Kukiza, który miał tylko ten jeden postulat. - To jest nauczka. Dobrze, że nie puściliśmy drugiego referendum - stwierdził senator. Jego zdaniem referenda nie powinny odbywać się na marginesie innych wydarzeń politycznych.

Jarosław Sellin z PiS nazwał referendum "kokietowaniem" elektoratu Pawła Kukiza. Dodał, że pytania, które zadano, nie są przedmiotem zainteresowania Polaków. Jego zdaniem ratunkiem dla referendum Bronisława Komorowskiego mogło być dopisanie pytań PiS, które w kolejnym referendum chciał też zadać prezydent Andrzej Duda. Senat odrzucił jednak jego wniosek.

Goście rozmawiali też o tym, czego politycy powinni nauczyć się z tego referendum.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadził: Damian Kwiek

Goście: Łukasz Abgarowicz (PO), Jarosław Sellin (PiS)

Data emisji: 07.09.2015

Godzina emisji: 17.45

bk/mp

Czytaj także

Publicyści: idea referendum została zdewaluowana

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:40
- Szkoda, że to referendum zostało zorganizowane, ponieważ jego skutki są negatywne - ocenił Łukasz Warzecha z "W Sieci". - Taka frekwencja obniża godność referendum - stwierdził Maciej Gdula z Krytyki Politycznej.
rozwiń zwiń