X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodzimierz Cimoszewicz: weto prezydenta wpisuje się w interesy PiS

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 19:03
- Nie znam uzasadnienia tego weta, wydaje mi się, że świadczy o nietolerancyjnym podejściu do kwestii ważnej dla wielu ludzi - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, komentując decyzję Andrzeja Dudy dotyczącą zawetowania ustawy o uzgodnieniu płci.
Audio
  • Włodzimierz Cimoszewicz o pierwszych miesiącach prezydentury Andrzeja Dudy (Puls Trójki)
Włodzimierz Cimoszewicz
Włodzimierz CimoszewiczFoto: PAP/archiwum/Leszek Szymański

Ustawa zakłada między innymi stworzenie odrębnej procedury sądowej dla osób, u których występuje niezgodność między tożsamością płciową a płcią metrykalną. Przewiduje, że osoba dorosła będzie mogła sama zdecydować o zmianie płci. Do tej pory musiała mieć zgodę rodziców, nawet wtedy, gdy miała 30, 40 lat. Za zgodą rodziców będzie można dokonać zmiany płci u młodzieży powyżej 16 roku życia.

Były szef MSZ mówił też m.in. o pierwszych miesiącach prezydentury Andrzeja Dudy. - Pozytywnie oceniałem jego exposé, ostatnie wystąpienie w ONZ było poprawne, ale stracił szansę na wygłoszenie wielkiego przemówienia ze względu na to, że przemawiał między wielkimi przywódcami - zaznaczył.

Według Cimoszewicza prezydent mógłby odciąć się od PiS. - Stając się prezydentem przyjął pewną odpowiedzialność. (…)Razi mnie, że zdaje się on wpisywać w interesy doraźne PiS - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki odniósł się także do ostatniej wypowiedzi ambasadora Rosji, który sugerował, że Polska jest współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej. -Traktuję to jako prowokację obliczoną na to, żeby odpowiedź Polski była ponad proporcjonalna i mogła być interpretowana jako dowód na rzekomą rusofobię panującą w naszym kraju. Podważałoby to z kolei naszą wiarygodność jako partnera dla Europy i USA w dyskusji o polityce wobec Rosji - podkreślił Cimoszewicz.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadził: Damian Kwiek

Goście: Włodzimierz Cimoszewicz (senator niezależny)

Data emisji: 02.10.2015 

Godzina emisji: 17.45

to/ei

Czytaj także

Andrzej Duda przeciwny ustawie o uzgodnieniu płci. Echa prezydenckiego weta

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 20:30
Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci. Ma ona uprościć procedurę zmiany płci wpisanej m.in. w akt urodzenia, jeśli nie odpowiada ona płci odczuwanej przez daną osobę. Kancelaria nie poinformowała jeszcze o motywach prezydenta, ale już wcześniej informował on, że w wielu punktach się z nią nie zgadza.
rozwiń zwiń