Zamieszanie wokół TK. "Węzeł gordyjski musi być przecięty przez większość parlamentarną"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 18:26
Kończą się prace nad zapowiedzianą przez Prawo i Sprawiedliwość nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Kiedy ten projekt zostanie skierowany do Sejmu i czy rozwiąże spór związany z TK? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Jan Żaryn i Aleksander Pociej o sprawie TK (Puls Trójki)
Gmach Trybunału Konstytucyjnego
Gmach Trybunału KonstytucyjnegoFoto: shutterstock

Jan Żaryn (PiS) tłumaczył, że jeśli prace będą prowadzone w takim tempie jak do tej pory, to już dziś w nocy (15/16 grudnia) poznamy projekt, który ma rozwiązać problem Trybunału.

- Większą wiedzę będę miał, kiedy projekt znajdzie się w Sejmie. Na bieżąco nie śledzę tych prac. Wszyscy pogubili się już w jakim jesteśmy miejscu w tej sprawie, stąd nie ma wyjścia i tę ustawę trzeba po prostu wprowadzić - stwierdził polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Aleksander Pociej (PO) miał z kolei pretensje do polityków PiS, że tak zmienili ustawę o Trybunale, że tak naprawdę każdy może być sędzią TK. Jak mówił, w obecnej sytuacji atakowanie prawników jest nie na miejscu.

- To wy, parlamentarzyści z PiS, wiążecie węzeł gordyjski na szyi polskiej demokracji - podkreślił gość Trójki.

Czy jest możliwy kompromis ws. TK? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Jan Żaryn (senator PiS) i Aleksander Pociej (senator PO)

Data emisji: 15.12.2015

Godzina emisji: 17.45

mr/ei

Czytaj także

Co z nowym projektem ustawy o Trybunale? Trwa zamieszanie wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 17:37
Pierwsze czytanie projektu nowej ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się w środę. Poinformowała o tym w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń