Zmiany w mediach publicznych. Czas na pracę nad "dużą" ustawą

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 18:00
Mamy nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość będzie konsultowało i zachowywało się jak poważny zarządzający państwem - powiedział w "Pulsie Trójki" poseł Marek Jakubiak o zbliżających się pracach nad tzw. dużą ustawą medialną.
Audio
  • Marek Jakubiak i Aleksander Pociej o zmianach w mediach publicznych (Puls Trójki)
Siedziba Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie
Siedziba Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

W życie weszła już tzw. mała ustawa medialna, określana przez opozycję "kadrową". TVP i Polskie Radio mają nowe władze powołane przez ministra skarbu. Ustawa - po poprawce wniesionej przez klub Kukiz'15 -  po ma obowiązywać do końca czerwca.

- Ten czas ma być wykorzystany na budowę głównej ustawy - wyjaśnił Marek Jakubiak. Wyraził nadzieję, że PiS dopuści inne ugrupowania do procedowania tej ustawy i będzie brało pod uwagę ich zdanie. Poseł wskazał też, że ustawy terminowe stosuje się na świecie, by nie zaśmiecać prawa.

- Nie sądzę, by PiS dopuściło do jakiejkolwiek dyskusji - powiedział senator Aleksander Pociej. Jego zdaniem określenie "narodowe" to słowo wytrych, które nic nie znaczy. - Jeśli media były publiczne, to też były narodowe - stwierdził. Zastanawiał się też, czy PiS przeprowadzi w mediach czystki kadrowe.

Goście Trójki mówili też o składzie i roli Rady Mediów Narodowych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Goście: Marek Jakubiak (poseł Kukiz'15),  Aleksander Pociej (senator PO)

Data emisji: 8.01.2016

Godzina emisji: 17.45

fc/mp

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 21:48
Barbara Stanisławczyk, dziennikarka, reportażystka i pisarka, jest nową prezes Polskiego Radia - poinformował wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski nowym prezesem TVP. Zapowiada przywrócenie standardów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 16:40
Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz powołał w piątek na prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wiceprezesem TVP został Maciej Stanecki. Natomiast Mariusz Pilis został powołany na dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń