"Zawieszenie broni" w polskiej polityce. Propozycja prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 19:07
Jarosław Kaczyński proponuje, aby przez kilka miesięcy, przynajmniej do zakończenia lipcowej wizyty papieża Franciszka w Polsce, politycy nie prowadzili ostrych walk i nie wynosili naszych sporów na zewnątrz.
Audio
  • Apel Jarosława Kaczyńskiego do polityków (Puls Trójki)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Myślę, że przesłanie jest bardzo proste - skomentował słowa prezesa poseł Michał Dworczyk z PiS. Wyjaśnił, że biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znalazła się Europa, powinniśmy wyciszyć wszystkie napięcia wewnętrzne. Jego zdaniem należy skupić się na tym, by nadchodzące duże wydarzenia w Polsce - szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży - były dobrze i bezpiecznie przygotowane. - Wszystkie partie polityczne powinny zdobyć się na refleksję i dobrą wolę - dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

- Platforma Obywatelska zadeklarowała współpracę z rządem, jeśli chodzi o budowanie polskiego bezpieczeństwa - podkreślił eurodeputowany tego ugrupowania Dariusz Rosati. Przypomniał, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zadeklarował, że w tym obszarze jest do dyspozycji pani premier. Rosati zaznaczył, że najprostszą metodą na uspokojenie sytuacji i rozwiązanie pata wokół TK jest zastosowanie się rządu PiS do stanowiska Komisji Weneckiej i właściwie wszystkich ekspertów prawniczych, aby opublikować orzeczenie TK. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Goście poruszyli też temat przyjmowania przez Polskę imigrantów. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Michał Dworczyk (poseł PiS), Dariusz Rosati (europoseł PO)
Data emisji: 24.03.2016
Godzina emisji: 17.45

fc/mk


Zobacz także

Czytaj także

Jarosław Kaczyński zaapelował do polityków o uspokojenie nastrojów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 15:45
Lider Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że po świętach wielkanocnych marszałek Sejmu spotka się z klubami parlamentarnymi w tej sprawie.
rozwiń zwiń