O prawdzie i przebaczaniu w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 18:58
W "Pulsie Trójki" oceniliśmy przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, które zostały wygłoszone w trakcie obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Audio
  • Podsumowanie szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej w "Pulsie Trójki" (Puls Trójki)
Marsz Pamięci w Warszawie
Marsz Pamięci w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Prezydent w swoim wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim zaapelował o wzajemne przebaczenie. "Wybaczmy to wszystko sobie wzajemnie" - poprosił Andrzej Duda. "Tak, przebaczenie jest potrzebne, ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary" - stwierdził z kolei Jarosław Kaczyński. "To jest nam potrzebne" - dodał prezes PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Prezydent, jako polityk Prawa i Sprawiedliwości, wierny Jarosławowi Kaczyńskiemu, wzywa wszystkich Polaków do wybaczania. Wieczorem prezes PiS i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz obrażają tych samych Polaków, do których kierował swe słowa Andrzej Duda. Jaki jest w tym sens, logika, gdzie tu jest spójność? - wskazał w audycji "Puls Trójki" Paweł Zalewski z PO.

- Wystąpienie prezydenta było wystąpieniem głowy państwa, kierowanym do wszystkich Polaków, nie tylko do środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Zaś wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego było wystąpieniem politycznym, kierowanym do określonej grupy, do osób o określonych sympatiach politycznych. Moim zdaniem te wystąpienia się uzupełniały - powiedział Wojciech Skurkiewicz z PiS.

Kto komu i za co powinien przebaczyć? W audycji poszukiwaliśmy także odpowiedzi na pytanie, czy w ciągu tych sześciu lat udało się poznać prawdę o przyczynach i okolicznościach katastrofy smoleńskiej.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Paweł Zalewski (PO)

Data emisji: 11.04.2016

Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Czytaj także

Przemówienia prezydenta i prezesa PiS. Politycy podzieleni w ocenie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 15:15
Politycy komentują wczorajszy apel prezydenta dotyczący pojednania i wypowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń