X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strajk pielęgniarek CZD. Będzie przełom?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:20
Protest pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka trwa już ponad tydzień. Domagają się one podwyżek i zwiększenia obsady kadrowej. Do sprawy odnieśli się goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Tomasz Latos (PiS) i Marek Ruciński (Nowoczesna) o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (Puls Trójki)
W ubiegłym tygodniu do Centrum Zdrowia Dziecka nie przyjęto lub odesłano do innych placówek 412 dzieci.
W ubiegłym tygodniu do Centrum Zdrowia Dziecka nie przyjęto lub odesłano do innych placówek 412 dzieci.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Tomasz Latos z PiS bronił ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła przed zarzutami braku szybkiej reakcji w związku z kryzysem w CZD. - Minister Radziwiłł był zainteresowany rozwiązaniem tego konfliktu od samego początku - zauważył. Dodał, że minister zaangażował się osobiście widząc, że ten konflikt się przedłuża.

Według Marka Rucińskiego z Nowoczesnej działania ministra zdrowia był spóźnione. Poseł uważa, że minister powinien natychmiast pojawić się w CZD.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki"i"Śniadanie w Trójce".

Goście Trójki odnieśli się także do informacji ministra Radziwiłła o sytuacji w Instytucie przedstawionej posłom z sejmowej komisji zdrowia.

Tomasz Latos powiedział, że konflikt w CZD trwa już od pewnego czasu. - Staraliśmy się wyjaśnić całą sytuację nie tylko w kontekście ostatnich zdarzeń. (…) Problem z brakiem pielęgniarek w Polsce narasta od wielu lat. Wcześniejszy rząd nie miał pomysłu na poradzenie sobie z tą sprawa - zauważył.

Marek Ruciński, który podobnie jak poseł Tomasz Latos, zasiada w sejmowej komisji zdrowia przyznał, że za zaniedbania w służbie zdrowia odpowiedzialna jest cała klasa polityczna. - Żadna ekipa rządząca od 1989 roku "nie kochała" służby zdrowia - powiedział.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Tomasz Latos (PiS), Marek Ruciński (Nowoczesna)
Data emisji: 31.05.2016
Godzina emisji: 17.45

to/mp

Czytaj także

Pielęgniarki odpowiadają ministrowi: my bardzo byśmy chciały przystąpić do pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 16:30
Nikomu w tym szpitalu nic się nie stało, opieka jest zapewniona - przekonują strajkujące pielęgniarki z CZD. Dodają, że w miniony weekend szpital działał tak, jak w inne świąteczne dni - dzieci były przyjmowane, przebywały na oddziałach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: mam nadzieję, że strajk będzie dziś zawieszony

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:40
- Zwróciłem się do pań pielęgniarek z prośbą o zawieszenie akcji strajkowej w takiej formie, w jakiej ona jest prowadzona w tej chwili - powiedział po spotkaniu ze strajkującymi pielęgniarkami z Centrum Zdrowia Dziecka minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jak dodał, liczy na to, że protestujące porozmawiają teraz ze sobą i - jak mówił - "ten strajk ma szanse jeszcze dzisiaj być zawieszony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło o strajku w CZD: najważniejsi są mali pacjenci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 15:08
Będziemy prowadzili dialog, w celu zachęcania, by porozumienie w CZD zostało podpisane - powiedziała po spotkaniu z ministrem zdrowia premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń