X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma mediów publicznych. Na razie ustawa pomostowa

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 19:15
Duża reforma mediów publicznych musi poczekać na unijną notyfikację, gdyż ustawa o opłacie audiowizualnej mogłaby zostać zakwestionowana przez Komisję Europejską jako nieuprawniona pomoc publiczna. Wojciech Skurkiewicz z PiS tłumaczył w "Pulsie Trójki", że Polska nie chce zaogniać sytuacji z KE.
Audio
  • Co dalej z reformą mediów publicznych? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na razie w Sejmie procedowana jest zatem ustawa pomostowa o Radzie Mediów Narodowych. Jej uchwalenie jest konieczne, bo obowiązywanie ustawy zakładającej powoływanie władz TVP i PR przez ministra skarbu upływa 30 czerwca.

Wojciech Skurkiewicz z PiS wyjaśnił, że opinie ekspertów jednoznacznie wskazały, że kwestie opłaty audiowizualnej i włączenia PAP do systemu mediów narodowych będą wymagały notyfikacji. - W kontekście całej awantury na linii Polska-UE nie chcemy dokładać jeszcze jednego elementu - dodał i przypomniał, że arytmetyka sejmowa pozwoliłaby PiS na przyjęcie ustawy. Poinformował, że wkrótce przedstawiona będzie kolejna ustawa dotycząca abonamentu. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

- Ta sytuacja jest bliska jakiemuś surrealizmowi czy jakiejś aberracji prawnej - skomentował Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej. W jego ocenie przyjęcie propozycji PiS może wprowadzić jeszcze większy chaos. - Ten chaos PiS z żelazną konsekwencją tworzy przez ostatnie miesiące - ocenił. Mieszkowski zaznaczył, że nie stałoby się nic złego, gdybyśmy wrócili do starej ustawy i zaczęli pracować nad sensowną ustawą, którą przygotowały gremia społeczne. Przyznał, że nowy sposób finansowania ustroju medialnego w Polsce to sprawa najtrudniejsza i najważniejsza.

Jakie pomysły mają politycy na zwiększenie ściągalności abonamentu? Czy zajmą się tym urzędy skarbowe? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o przyszłości mediów publicznych i ich finansowaniu.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Krzysztof Mieszkowski (Nowoczesna)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 17.43

fc/mp

Czytaj także

Co zakłada projekt ustawy o Radzie Mediów Narodowych?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 13:08
- W tym projekcie ustawy chodzi o to, aby nie było bezpośrednich związków między mediami publicznymi a władzą publiczną - mówił w audycji "W samo południe" senator PiS Jan Maria Jackowski.
rozwiń zwiń