X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym szansą na zakończenie sporu?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 18:39
- Wykorzystano lukę w regulaminie, aby przedłużyć prace - tak o wtorkowych obradach na temat TK mówił Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Ten projekt leżał kilka miesięcy w Sejmie - stwierdził z kolei Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna).
Audio
  • Jerzy Meysztowicz i Bartłomiej Wróblewski o zamieszaniu wokół TK (Puls Trójki)
Trybunał Konstytucyjny
Trybunał KonstytucyjnyFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 p/Wikimedia Commons

Do późnej nocy pracowali posłowie z Sejmowej Komisji Sprawiedliwości, dyskutując o zmianach w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Nad ranem - po siedmiu godzinach obrad - komisja poparła projekt wypracowany na podstawie propozycji Prawa i Sprawiedliwości. To krok w stronę kolejnej zmiany przepisów.

Bartłomiej Wróblewski (PiS) tłumaczył, że owszem, była różnica zdań, ale opozycja zastosowała fortel i wycofała jeden z projektów, co spowodowało, że ze względów proceduralnych trzeba było powtórzyć posiedzenie komisji.

- Celem opozycji nie było dyskutowanie, gdyż to nastąpiło wcześniej. Wtorkowa praca nie miała sensu, to była pewnego rodzaju demonstracja - dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) mówił natomiast, że doszło do złamania regulaminu. Zdaniem polityka, Sejm przegłosował prace nad czterema projektami ustaw, a decyzją tylko i wyłącznie marszałka zajmowano się jedynie projektem PiS.

- Nie ma żadnych podstaw prawnych, aby marszałek skasował i wyrzucił pozostałe projekty do kosza - podkreślił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna)i Bartłomiej Wróblewski (PiS)
Data emisji: 6.07.2016
Godzina emisji: 17.43

mr/mk

Czytaj także

Zamieszanie wokół TK trwa. Burzliwa dyskusja w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 08:30
W Sejmie trwają prace nad rozwiązaniem kryzysu związanego z Trybunałem Konstytucyjnym. Trójkowi "Komentatorzy" byli podzieleni w ocenie intencji partii rządzącej, która zainicjowała dyskusję nad nowymi zapisami ws. TK.
rozwiń zwiń