X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Największy ciężar tej reformy poniosą dzisiejsi 20-latkowie"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 18:42
- Tą reformą PiS powiększa dziurę budżetową. W przyszłym roku ćwierć miliona osób może dołączyć do systemu emerytalnego i ich będzie trzeba utrzymać - to koszt 10 miliardów złotych – mówiła na antenie radiowej Trójki Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna). - To co pani poseł mówi, to czarnowidztwo - stwierdził Jan Mosiński (PiS).
Audio
  • Czy budżet udźwignie reformę systemu emerytalnego? (Trójka/Puls Trójki)
Szef Solidarności Piotr Duda był jednym z głównych zwolenników obniżenia wieku emerytalnego
Szef "Solidarności" Piotr Duda był jednym z głównych zwolenników obniżenia wieku emerytalnegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Sejm przyjął dziś prezydencki projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego do poziomu sprzed reformy rządu PO-PSL tzn. 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

- Obniżając wiek emerytalny zrealizowaliśmy kolejny ważny postulat. Zgodnie z kontraktem zawartym w kampanii wyborczej - powiedział poseł PiS. 

- Skutki finansowe dla seniorów będą takie, że dla kobiet to jest o 43 proc. niższa emerytura, dla mężczyzn o 18 proc. - zaznaczyła Hennig-Kloska. - PiS realizuję tę obietnicę kosztem przyszłych pokoleń, bo największy jej ciężar poniosą dzisiejsi 20-latkowie - dodała.  

- Rusza "ozusowanie" umów cywilno-prawnych - to będą dodatkowe środki - stwierdził Jan Mosiński. - Gdybyśmy nie mieli pewności, że udźwigniemy ciężar kosztów tej zmiany, nie wprowadzalibyśmy jej w życie. Są środki na nią zarezerwowane - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paulina Hennig-Kloska (posłanka .N), Jan Mosiński (poseł PiS)
Data emisji: 16.11.2016
Godzina emisji: 17.44

dcz/mp

Czytaj także

Sejm zagłosował za obniżeniem wieku emerytalnego. "Dotrzymaliśmy słowa"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 18:23
Posłowie przyjęli prezydencki projekt ustawy przywracającej poprzedni wiek emerytalny. Kobiety będą przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat, zaś mężczyźni w wieku 65 lat. - Dotrzymaliśmy słowa, dotrzymał słowa prezydent Andrzej Duda, dotrzymał słowa PiS i rząd. Przywracamy sprawiedliwość społeczną polskim obywatelom - powiedziała tuż przed głosowaniem Beata Szydło.
rozwiń zwiń