X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa ma szansę powstrzymać kryzys migracyjny? Ustalenia po szczycie na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 19:47
- Europa powinna kierować się dobrze interpretowanym egoizmem - powiedział w "Pulsie Trójki" Agaton Koziński, komentując europejskie starania w powstrzymaniu kryzysu migracyjnego. Temat ten został omówiony podczas nieformalnego szczytu UE na Malcie.
Audio
  • Nowy pomysł Europy na kryzys migracyjny. Czy uda się powstrzymać napływ ludzi? (Puls Trójki)
Unijni przywódcy podczas nieformalnego szczytu na Malcie
Unijni przywódcy podczas nieformalnego szczytu na MalcieFoto: EPA/GUIDO BERGMANN / HANDOUT

Wspólną deklarację w sprawie migracji przyjęli przywódcy 28 państw Unii Europejskiej. Dokument dotyczy szlaku z Afryki przez Morze Śródziemne i stabilizacji regionu Libii. Celem planu jest powstrzymanie nielegalnych przepływów migrantów między innymi poprzez wzmocnienie libijskiej straży przybrzeżnej. W deklaracji podkreślono też znaczenie dalszych wysiłków na rzecz "zakłócenia modelu biznesowego" przemytników ludzi.

- Najpierw zatroszczmy się o własne bezpieczeństwo, potem szukajmy szansy pomocy innym - stwierdził publicysta Agaton Koziński. Podkreślił, że nadal bez rozwiązania pozostaje problem definiowania, kto jest uchodźcą, a kto migrantem. Jego zdaniem naiwna polityka, zwłaszcza ze strony Niemiec, doprowadziła do potężnego kryzysu migracyjnego, a Europa - mimo bolesnej lekcji - nie wyciągnęła z tego wniosków. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

-  Nie jestem zdziwiony tym, że kryzys migracyjny powraca, bo on się nigdy nie zakończył - stwierdził drugi z gości Trójki Tomasz Sawczuk. Zauważył, że sytuacja na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej się nie zmieniła, trwa destabilizacja. Jego zdaniem kanclerz Merkel nie wywołała kryzysu, ale zareagowała na niego. Sawczuk podkreślił też, że Europa nie jest całkowicie władna do tego, aby rozwiązać problemy, które stoją za kryzysem migracyjnym. 

Goście Trójki mówili także o szansach Donalda Tuska na reelekcję na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej oraz o aktach TW "Bolka" i ustawie metropolitalnej.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Karusta

Goście: Agaton Koziński ("Polska The Times"),  Tomasz Sawczuk ("Kultura Liberalna")

Data emisji: 03.02.2017

Godzina emisji: 17.45

fc/ei

Czytaj także

Szczyt UE na Malcie. "Model polityki migracyjnej, który forsowała Polska"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:00
Uzgodnienia podjęte przez przywódców państw UE na nieformalnym szczycie na Malcie są satysfakcjonujące dla Polski - oceniła w piątek premier Beata Szydło. Jak dodała, w konkluzjach szczytu został wskazany "model polityki migracyjnej, który forsowała Polska".
rozwiń zwiń