Wotum nieufności wobec rządu. Co chce osiągnąć PO?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 19:03
PO przedstawiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Kandydatem partii na premiera będzie przewodniczący tego ugrupowania Grzegorz Schetyna. Na razie wiadomo, że wniosku nie poprze PiS. Pozostałe kluby jeszcze nie podjęły decyzji.
Audio
  • Wotum nieufności wobec rządu. Co chce osiągnąć PO? (Puls Trójki)
Wotum nieufności wobec rządu. Co chce osiągnąć PO?
Foto: PAP/Marcin Obara

Zdaniem doktora Roberta Sobiecha z Collegium Civitas na wniosek Platformy Obywatelskiej należy patrzeć, jak na na "swoisty teatr polityczny". - Od czasu do czasu opozycja z takimi wnioskami występuje, żeby pokazać, że pewne kwestie czy sprawy są źle procedowane, ale myślę, że to większość Polaków niespecjalnie interesuje, bo wiadomo, że ten wniosek upadnie - ocenia gość Trójki. 

W jego opinii, kluczową sprawą jest, by opozycja spróbowała dowiedzieć się od rządu, które scenariusze dotyczące współpracy z Unią Europejską są mu bliskie, ale równocześnie sama powiedzieć, jak wygląda wizja PO, co do miejsca Polski w UE.

Dr hab Sławomir Sowiński z UKSW uważa, że Platforma Obywatelska sięgnęła po "nadzwyczajne oręże polityczne", jakim jest wniosek o wotum nieufności dla rządu, przede wszystkim dlatego, że "opozycja jest od tego, żeby wykorzystywać różne słabości i porażki rządu".  

- Dodatkowo, PO tym wnioskiem chce pokazać, że są różne partie, które krytykują rząd, ale tylko ona jest w stanie pokazać pewną alternatywę - ocenia rozmówca Łukasza Walewskiego.

Goście Trójki mówili także o ostatnim wyroku TK dotyczącym ustawy o zgromadzeń oraz fali odejść z wojska. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi:
Łukasz Walewski
Goście: dr Robert Sobiech (Collegium Civitas), dr hab Sławomir Sowiński (UKSW)
Data emisji: 17.03.2016
Godzina emisji: 17.45

kh/mp

Czytaj także

PiS ma pomysł na zmiany w ordynacji. Zlikwiduje drugą turę wyborów by odbić samorządy?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 19:47
PiS ma pomysł na zdobycie samorządów? Według doniesień posła PO partia rządząca chce zlikwidować drugą turę w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta. - To pomysł nie do przyjęcia - mówi Arkadiusz Myrcha z PO. Radny PiS Oskar Hejka przekonuje, że pierwszy raz słyszy o takim projekcie.
rozwiń zwiń