X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata nad wnioskiem o wotum nieufności. "Nie było dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 19:19
I Grzegorz Schetyna, i Beata Szydło mieli dzisiaj rację, mówiąc dokładnie przeciwko sobie - powiedział dr Olgierd Annusewicz, komentując w audycji "Puls Trójki" sejmową debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. Z kolei prof. Mikołaj Cześnik podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty.
Audio
  • Podsumowanie debaty po wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło (Puls Trójki)
Premier Beata Szydło po swoim wystąpieniu podczas sejmowej debaty nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu
Premier Beata Szydło po swoim wystąpieniu podczas sejmowej debaty nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Posłowie odrzucili w piątek wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło. Poza Platformą wniosek poparły Nowoczesna, PSL i koło UED. Przeciwni byli wszyscy posłowie PiS. Politycy Kukiz'15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

Jak zauważył Olgierd Annusewicz, uderzające w debacie było to, że argumenty Grzegorza Schetyny dotyczyły jednej grupy kwestii, a argumenty Beaty Szydło zupełnie innej grupy i tak naprawdę nie było dialogu. - Beata Szydło nie zadała sobie trudu walki z argumentami Grzegorza Schetyny. Opozycja nie bardzo ma też argumenty, żeby walczyć z tym, co PiS mówi, że robi dobrze - ocenił ekspert. Wskazał na efekt medialny wniosku. - Jest taki, że dziś wszyscy dyskutują, czy rząd Beaty Szydło "daje radę" - dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Obserwując dziś, co się działo w Sejmie, miałem wrażenie déjà vu - powiedział z kolei prof. Mikołaj Cześnik. Jak wyjaśnił, aktorzy zamienili się rolami, ale odgrywają to samo, co wtedy, gdy Piotr Gliński występował z tabletu. Gość Trójki podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty. - To się, niestety, dzieje - ubolewał. Cześnik przypomniał, że w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości było dużo haseł o budowaniu wspólnoty. - Dzisiaj takich ruchów, które miałyby budować wspólnotę ja, niestety, nie widzę - dodał. 

Czy opozycja może mówić o sukcesie po przegranym głosowaniu? W kogo tak naprawdę było wymierzone wotum nieufności? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Goście mówili też o wydarzeniach w Sztokholmie, gdzie zamachowiec ukradzioną ciężarówką wjechał w grupę ludzi, a następnie uderzył w elewację domu towarowego. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Mikołaj Cześnik (Uniwersytet SWPS), Olgierd Annusewicz (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 07.04.2017
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Czytaj także

Sejm: posłowie odrzucili wniosek PO o wotum nieufności dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 15:36
Wniosek poparło 174 posłów, przeciw opowiedziało się 238, od głosu wstrzymało się czterech.
rozwiń zwiń