X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy protestujący poniosą koszty blokowania miesięcznicy smoleńskiej?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 19:44
- Jeżeli zakłócanie obchodów miesięcznicy generuje duże koszty, to logiczne, że winnymi są osoby, które za to odpowiadają - stwierdził na antenie Trójki Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości. Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej podkreślił z kolei, że "wczorajsze wydarzenia obnażyły słabość obecnej władzy".
Audio
  • Jan Grabiec i Marcin Horała o projekcie zmian w ustawie o zgromadzeniach (Puls Trójki)
Uczestnicy Marszu Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim
Uczestnicy Marszu Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej podczas uroczystości przed Pałacem PrezydenckimFoto: PAP/Stach Leszczyński

- W gronie prezydium klubu PiS rozmawialiśmy o tym, żeby zmienić ustawę o zgromadzeniach, obciążając kosztami tych, którzy deklarują np. zablokowanie obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. To oni są sprawcami wzrostu tych kosztów - przyznał poranny gość Trójki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Do jego słów odnieśli się goście "Pulsu Trójki".

- To dopiero pomysł i nie znamy szczegółów legislacyjnych tego projektu. Ważne jest to, że grono obywateli chce skorzystać ze swoich praw konstytucyjnych i ktoś chce im te prawa odebrać. Zadaniem policji jest uniemożliwić takie działania. Jeżeli to generuje duże koszty, to winnymi są osoby, które za to odpowiadają. Coś w tej sytuacji trzeba zrobić. Nie może być tak, że w Polsce mamy obywateli drugiej kategorii, którym prawa wolności słowa i zgromadzeń są odbierane. Dzięki barierkom policja zapobiegła potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. Mam nadzieję, że nastąpi pewne opamiętanie i ci, którzy chcą zakłócać, odstąpią od swoich działań - powiedział Marcin Horała.

Jan Grabiec stwierdził z kolei, że "powinniśmy te emocje uspokajać, a nie je eskalować". - Budowanie tego typu murów budzi emocje po obu stronach. Odgradzanie się od społeczeństwa obnaża słabość obecnej władzy. Ja popieram działania tych obywateli, którzy bronią swoich praw. Ustawa o miesięcznicach łamie jednak prawa obywatelskie. Nie popieram blokowania miesięcznic, chociaż pamiętam, jak bojówki PiS-u blokowały spotkania, np. w czasie kampanii Bronisława Komorowskiego - dodał poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Jan Grabiec (PO), Marcin Horała (PiS)
Data emisji: 11.07.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/czaj

Czytaj także

Manifestacje w Warszawie. Będą wnioski do sądu o ukaranie 44 osób

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 08:04
44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po poniedziałkowych manifestacjach w Warszawie - poinformował we wtorek rzecznik komendanta stołecznego policji podkom. Sylwester Marczak.
rozwiń zwiń