X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 18:32
- Sprawa jest skomplikowana, a jej rozstrzygnięcie nie jest proste. To, że sprawa wyciekła do mediów właśnie teraz trudno traktować inaczej, niż uderzenie w prezydenta - mówił na antenie radiowej Trójki publicysta Jakub Jałowiczor.
Audio
  • Czy śledztwo ws. wyłudzeń podatku VAT jest atakiem na prezydenta? (Puls Trójki)
Prof. Michał Królikowski
Prof. Michał KrólikowskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Michał Królikowski współautor prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa mówił dziś na antenie RMF FM, że atak wymierzony w niego jest tak naprawdę atakiem wymierzonym w prezydenta. Zaprzecza temu prokuratura, która twierdzi, że śledztwo dotyczące wyłudzeń z podatku VAT nie ma związku z Pałacem Prezydenckim.

- Można przyjąć, że wszystko dzieje się za sprawą działań prokuratury, które nie mają żadnego kontekstu politycznego, a przecieki z prokuratury też są przypadkiem, jednak trudno w to uwierzyć. Trudno nie wpisać tego w szerszy kontekst wojen w obozie władzy - mówił Jakub Majmurek dziennikarz Krytyki Politycznej. 

- Jest to niewątpliwie niewygodna sytuacja dla prezydenta, który nie może odciąć się od postaci profesora Królikowskiego, ponieważ w ten sposób wysłałby sygnał, że nie broni swoich ludzi. Tego rodzaju wygnał wysyłany przez lidera jakiegokolwiek obozu każde zazwyczaj przemyśleć lojalność wobec tego lidera - dodał.

Kto jest inicjatorem przecieków do mediów? Jak wygląda dynamika pomiędzy prezydentem a ministrem sprawiedliwości? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech 

Gość: Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 17.45

ac

Czytaj także

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT. Wniosek trafił do marszałka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 19:24
– Nikt naprawdę nie wie, jak wielka jest luka w VAT – powiedziała w "Pulsie Trójki" Izabela Leszczyna z PO, była sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. 
rozwiń zwiń