Poseł PO: 500+ to jedna z ważniejszych rzeczy, która zostanie po PiS-ie na lata

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:24
– W ciągu dwóch lat na pewno dokonało się wiele, natomiast jeśli chodzi o niedociągnięcia to myślę, że można byłoby mieć pewne uwagi do reformy ochrony zdrowia – mówił na antenie radiowej Trójki Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość). – Transfery socjalne, choćby 500 plus, to na pewno jest jakiś sukces – stwierdził Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska). 
Audio
  • Poseł PiS miał za zadanie wymienić wady, a poseł PO zalety rządów partii Jarosława Kaczyńskiego (Puls Trójki)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P) i premier Beata Szydło (L) podczas wspólnej konferencji prasowej nt. dwóch lat rządów PiS, 14 bm. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P) i premier Beata Szydło (L) podczas wspólnej konferencji prasowej nt. dwóch lat rządów PiS, 14 bm. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Mijają dwa lata od objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. – Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi – mówiła podczas wspólnej konferencji z prezes PiS premier Beata Szydło.

Prowadzący spytał przedstawiciela partii rządzącej o to, co nie udało się władzy w minionych latach.

– W ciągu dwóch lat na pewno dokonało się wiele, natomiast jeśli pyta mnie pan o jakieś niedociągnięcia to myślę, że można byłoby mieć pewne uwagi do reformy ochrony zdrowia. Nie pamiętam czasów od okresu transformacji, żeby jakiś rząd uporał się choćby tak na "czwórkę z plusem" z reformą ochrony zdrowia. Ona zawsze kulała i do tej pory kuleje – mówił Jan Mosiński.

– Zmiany, których dokonał pan minister Radziwiłł przyniosą takie odbicie i będzie to można odczuć in plus za kilka lat. Na chwilę obecną to jest obszar, co do którego mógłbym mieć jakieś zastrzeżenia jako poseł oraz pacjent – dodał.  

Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej został spytany o to, co się rządowi udało. – Nie jest rolą opozycji mówienie o sukcesach rządu (…) Transfery socjalne, choćby 500 plus, to na pewno jest jakiś sukces. To, że w budżecie znalazły się na to pieniądze. To jest jedna z ważniejszych rzeczy, która zostanie po PiS-ie na lata – odpowiedział polityk.

– Służba zdrowia, sądownictwo, reforma oświaty – to wszystko trzeba będzie po PiS-ie naprawiać – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska), Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 14.11.2017
Godzina emisji: 17.45

dcz/ab

Zobacz także

Czytaj także

Minister zdrowia: 6 proc. PKB na zdrowie to było marzenie, o którym wielu sądziło, że nie jest do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 18:32
– Te sześć procent PKB na zdrowie to jest odwieczny postulat wszystkich środowisk medycznych (…). To było marzenie, o którym wielu sądziło, że jest nie do zrealizowania (…). W tej chwili wchodzimy na tę drogę w sposób praktyczny i mamy paradoks – oni tupią nogami, że to za mało – mówił na antenie radiowej Trójki Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. 
rozwiń zwiń