X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska na celowniku instytucji unijnych. Echa debaty w PE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:46
Nie milkną echa środowych wydarzeń w Parlamencie Europejskim. Goście "Pulsu Trójki" dyskutowali na temat zaangażowania polskich europosłów w debatę na temat sytuacji w naszym kraju.
Audio
  • Piotr Wawrzyk i Marcin Zaborowski o debacie w PE na temat Polski (Puls Trójki)
Przyjęcie rezolucji ws. Polski poparło 438 europosłów, 152 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosu
Przyjęcie rezolucji ws. Polski poparło 438 europosłów, 152 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosuFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Parlament Europejski podczas środowej debaty skrytykował sytuację w Polsce i rozpoczął przygotowania do uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu. Chodzi o wysłanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności w Polsce. Europosłowie przyjęli rezolucję w tej sprawie.

Dr Marcin Zaborowski z Visegrad Insight mówił w radiowej Trójce, że w Parlamencie Europejskim wcześniej także toczyły się debaty na temat stanu demokracji. – To nie jest nowa sytuacja – ocenił. – W okresie, kiedy PiS było w opozycji, tego rodzaju debaty też były inicjowane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. To nie jest tak, że to coś nowego, iż polski poseł na forum PE może się krytycznie wypowiadać na temat tego, co dzieje się w kraju – powiedział.

– Nie chodziło wtedy o debaty, tylko o wysłuchanie publiczne – zaznaczył profesor Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW. – Nowość polega na tym, że teraz mamy domaganie się sankcji i głosowanie de facto za otwarciem procedury nałożenia sankcji przez polskich europosłów, tego wcześniej nie było. Nowością jest także to, że żaden naród, żaden kraj, nie został nazwany na forum PE krajem faszystów – dodał.

Goście radiowej Trójki odpowiedzieli także m.in. na pytanie, dlaczego Polska znalazła się na celowniku instytucji unijnych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: prof. Piotr Wawrzyk (Instytut Europeistyki UW), dr Marcin Zaborowski (Visegrad Insight)
Data emisji: 17.11.2017
Godzina emisji: 17.45

aj/mk

Czytaj także

Premier: nieprawdziwa, szkalująca Polskę debata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 11:01
Premier Beata Szydło zapowiedziała, że podczas unijnego szczytu społecznego w Goeteborgu odniesie się do debaty o Polsce w PE. - Powinniśmy się wzajemnie szanować - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mają prawa nazywać się polskimi deputowanymi". Prezydent o debacie w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:51
- Sześciu europosłów teoretycznie polskich głosowało przeciwko Polsce, jestem tym zszokowany - powiedział Andrzej Duda. - Dla mnie ktoś, kto głosuje przeciwko Polsce, nie ma prawa nazywać się polskim deputowanym - dodał prezydent.
rozwiń zwiń