X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści o 2018 roku: potrzebna silniejsza integracja z centrum UE

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 19:09
Bogusław Chrabota i Jakub Majmurek mówili w Trójce o najważniejszych wydarzeniach politycznych w Polsce i na świecie w nadchodzącym roku.
Audio
  • Bogusław Chrabota i Jakub Majmurek o najważniejszych wydarzeniach politycznych w Polsce i na świecie w nadchodzącym roku (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/MagMac83

– Musimy wejść w silniejszą integrację z centrum Europy. Po Brexicie jest na to miejsce i musimy je zapełnić – przekonywał w "Pulsie Trojki" Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". To właśnie na kwestię procesów integracyjnych w ramach strefy euro wskazał Bogusław Chrabota pytany o najistotniejsze wydarzenia polityczne 2018 roku.

– Uważam, że to najważniejszy obecnie nurt w europejskiej polityce, który będzie bardzo rzutował ma sytuację Polski. Z bardzo bliskich francuskich źródeł dyplomatycznych na poziomie ministerialnym wiem, że oni już właściwie położyli krzyżyk na Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To już nie są partnerzy do dyskusji ani do budowania nowej formuły Unii. Do takiej marginalizacji powoli dochodzi. To dla nas ostatni moment, żeby wsiąść do tramwaju, który zatrzyma się na przystanku UE  przestrzegał Bogusław Chrabota.

Uwagę Polski i Europy z pewnością przykują również wybory prezydenckie w Rosji, które odbędą się w marcu przyszłego roku. Z wyścigu został wyeliminowany główny opozycjonista Aleksiej Nawalny, którego komisja wyborcza nie dopuściła do startu ze względu, jak uzasadniono, na ciążące na nim wyroki sądowe.

 Wiadomo, że wyniki tych wyborów są już raczej znane i że Putin zostanie wybrany na kolejną kadencję. Przyznam jednak, że zaskoczyła mnie decyzja w sprawie Nawalnego. Z Rosji docierały do mnie głosy, że władze uznają, iż jest on na tyle niegroźny jako opozycjonista, że będzie można pozwolić wybrzmieć tej platformie i zobaczyć, ile tak naprawdę ma ona poparcia. Stało się inaczej. To może skończyć się takim scenariuszem, jaki był w 2012 roku, kiedy mieliśmy wielkie protesty na Placu Błotnym, w czasie których właściwie cała opozycja domagała się uczciwych wyborów  przypomniał Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".

Co dalej z konfliktem Polski z Komisją Europejską? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Bogusław Chrabota (redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"), Jakub Majmurek (publicysta "Krytyki Politycznej")
Data emisji: 29.12.2017
Godzina emisji: 17.45

koz/mk

Czytaj także

Szef MSZ o decyzji KE: wpisuje się w kampanię wymierzoną w polski rząd

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 11:35
- Decyzja KE o uruchomieniu art. 7 unijnego traktatu, wpisuje się w dwuletnią kampanię wymierzoną w polski rząd, wybrany w demokratycznych wyborach - ocenił szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż premiera na Węgry i ofensywa dyplomatyczna MSZ w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 18:16
Trzeciego stycznia premier Mateusz Morawiecki uda się do Budapesztu na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Mówił też o szczegółach spotkania premiera z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.
rozwiń zwiń