Rex Tillerson w Polsce. "Ta wizyta wpisuje się w szerszą całość"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 18:50
- Poza Warszawą Rex Tillerson odwiedzi Londyn, Paryż i Davos. Jeżeli brać to pod uwagę, to również pokazuje znaczenie Polski w polityce zagranicznej USA - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z "Do Rzeczy".
Audio
  • Publicyści Andrzej Jonas i Marcin Makowski o wizycie sekretarza stanu USA w Polsce i roli naszego kraju w RB ONZ (Puls Trójki)
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson Foto: a katz/Shutterstock

26 stycznia wizytę w Polsce złoży sekretarz stanu Rex Tillerson. - W oficjalnej notce Departamentu Stanu bardzo lakonicznie wymienione jest tylko, że rozmowy będą dotyczyły relacji dwustronnych, bezpieczeństwa regionalnego i współpracy gospodarczej - zauważył Marcin Makowski.

Mówiąc o swoich oczekiwaniach co do wizyty amerykańskiego sekretarza stanu, Andrzej Jonas - redactor naczelny "The Warsaw Voice" - stwierdził, że chciałby dostać sygnał, że USA będą wspierały polską demokrację. - Jak dotąd jednak otrzymujemy takie sygnały, które zwiększają polskie poczucie bezpieczeństwa. No i tu otwiera się wielkie pole dla najrozmaitszych spekulacji związanych przede wszystkim z wewnętrzną sytuacją polityczną w Polsce, która jest nie do końca jasna. Ja osobiście byłbym ogromnie zainteresowany tym, żebyśmy się dowiedzieli, w jaki sposób departament obrony USA reaguje na ostatnie zmiany na stanowisku szefa polskiego MON - tłumaczył publicysta.

W dalszej części audycji mowa była m.in. o roli Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski  
Goście: Andrzej Jonas (redactor naczelny "The Warsaw Voice"), Marcin Makowski ("Do Rzeczy")
Data emisji: 19.01.2018
Godzina emisji: 17.45

pg

Czytaj także

Stosunki militarne i gospodarcze Polski z USA

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 19:15
Prezydent Andrzej Duda pojechał do Nowego Jorku na spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Niemal w tym samym czasie minister obrony Mariusz Błaszczak zakończył w Waszyngtonie rozmowy w sprawie zakupu amerykańskich Patriotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz stanu USA odwiedzi wkrótce Polskę. W przyszłym tygodniu zaczyna podróż po Europie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 22:20
Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson przyleci w przyszłym tygodniu do Europy. Odwiedzi Londyn, Paryż, Warszawę i Davos - poinformowano w Waszyngtonie. Polskę ma odwiedzić 26 stycznia  - wynika z komunikatu Departamentu Stanu.
rozwiń zwiń