X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 18:55
– Premier powinien był lepiej nadzorować służby odpowiedzialne za organizację wizyty w Smoleńsku – stwierdził na antenie Trójki Tomasz Latos (PiS). Monika Rosa (Nowoczesna) zaznaczyła, że przy okazji takich wizyt premier zajmuje się kwestiami politycznymi, a nie technicznymi i logistycznymi.
Audio
  • Monika Rosa (Nowoczesna) i Tomasz Latos (PiS) o przesłuchaniu Donalda Tuska (Puls Trójki)
Donald Tusk w trakcie w przesłuchania
Donald Tusk w trakcie w przesłuchaniaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Chodzi o organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Oskarżyciele prywatni – część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej – zarzucają byłemu szefowi KPRM i czterem innym urzędnikom niedopełnienie obowiązków. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że premier mówi "nie wiem, nie pamiętam". W ten sposób ustawia się w szeregu z osobami, które mając coś do ukrycia, zasłaniają się niepamięcią. Z drugiej strony doskonale pamięta, o czym rozmawiał z Władimirem Putinem na molo w Sopocie. W kontekście organizacji tej wizyty uważam, że premier powinien był lepiej nadzorować służby za nią odpowiedzialne i powinien zapewnić wszystkim pełne bezpieczeństwo. Cały czas pozostaje też otwarta kwestia oddzielenia wizyt i próby marginalizacji wizyty pana prezydenta. To też był jeden z błędów organizacyjnych ze strony Kancelarii Premiera - powiedział Tomasz Latos z PiS.

Z kolei Monika Rosa z Nowoczesnej podkreśliła, że "Donald Tusk wypełnił swój obowiązek i wyjaśnił rzeczy, które wiedział". – Pamiętajmy, że przy okazji takich wizyt premier zajmuje się kwestiami politycznymi, a nie logistycznymi i technicznymi. Te powierza odpowiednim służbom i urzędnikom i to dzisiaj mocno wybrzmiało. Politycy PiS z kolei przez lata mamili rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, że jest tu jakaś ukryta prawda. Tej ukrytej prawdy nie ma, to była po prostu katastrofa lotnicza – stwierdziła posłanka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Tomasz Latos (PiS), Monika Rosa (Nowoczesna)
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw