Aleksander Pociej: to były wzniosłe mowy pogrzebowe

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 18:59
Senatorowie Andrzej Warzocha (PiS) i Aleksander Pociej (PO) rozmawiali w studiu radiowej Trójki o debacie, jaka odbyła się w Senacie w sprawie referendum ogólnokrajowego dotyczącego zmian w konstytucji przed głosowaniem.
Audio
  • Debata nad wnioskiem prezydenta o referendum konstytucyjnym (Puls Trójki)
Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta referendum ws. konstytucji
Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta referendum ws. konstytucji Foto: PAP/Jakub Kamiński

Goście Beaty Michniewicz pytani byli m.in o to, czy decyzje podejmowane przez senatorów mają związek z klubową dyscypliną. – Nie ma klubowej dyscypliny. Każdy z nas będzie rozstrzygał to we własnym sumieniu i będziemy się kierować własną wiedzą, intuicją i wolą – powiedział Alekander Pociej z PO.

Pytany o to samo senator Andrzej Warzocha PiS odpowiedział, że z wielką ciekawością wysłuchał dziś wielogodzinnej debaty na ten temat. – Bardzo ciekawie wypowiadał się reprezentujący prezydenta wiceszef jego kancelarii Paweł Mucha. Padło wiele ciekawych argumentów. Ta dyskusja powinna być kontynuowana. Z dyskusji, jaka odbyła się w czasie obrad, można było wysnuć wniosek, ze pomysł prezydenta nie ma zdecydowanych przeciwników – dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– To, co się dzisiaj działo, można było nazwać wzniosłymi mowami pogrzebowymi – stwierdził senator PO. – Każdy znał i cenił denata, czyli projekt pana prezydenta, każdy opowiadał, jakim to denat był wspaniałym człowiekiem, ale to nie zmieniało istoty rzeczy, że nieboszczyk ten miał śmiertelny wypadek – mówił Aleksander Pociej. – Prawo i Sprawiedliwość nie chciało w żadnym wypadku bronić pomysłu pana prezydenta – dodał polityk.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Głosowanie odbyło się o godz. 18. Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Aleksander Pociej (senator PO), Andrzej Warzocha (senator PiS)
Data emisji: 25.07.2018
Godzina emisji: 17.45

tjak/ml

Czytaj także

Maciej Pawlicki: nie powinniśmy zadowalać się głosowaniem raz na cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:11
- Spodziewam się odrzucenia tego pomysłu, najprawdopodobniej w bardzo łagodnej formie. Być może ze wskazaniem innego terminu – mówił w Polskim Radio 24 Maciej Pawlicki. Dziennikarz "Sieci" komentował głosowanie w sprawie referendum konstytucyjnego w Senacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat odrzucił wniosek prezydenta o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 18:03
Senat nie wyraził w środę zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji. Za wnioskiem głosowało 10 senatorów, przeciw 30, 52 wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szewczak o prezydenckim projekcie referendum konsultacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 16:58
- 11 listopada to jest wielkie święto setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Będzie bardzo dużo ważnych uroczystości. Świętowanie tego dnia powinno być radosne - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę terminu referenedum ws. zmian w konstytucji.
rozwiń zwiń