X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceprezes WOPR: brakuje szacunku do wody

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 19:24
– Największym problemem jest pewien zastój obowiązku nauki pływania w szkołach podstawowych – powiedział w "Pulsie Trójki" wiceprezes zarządu WOPR Paweł Błasiak, kometując liczbę utonięć w polskich akwenach. 
Audio
  • Od czego zależy nasze bezpieczeństwo nad wodą? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bogdan Wankowicz/shutterstock.com

W tym sezonie w Polsce utonęło już ponad 300 osób, a tylko w ubiegły weekend odnotowano 30 utonięć. Liczba ofiar rośnie, maleje za to liczba strzeżonych kąpielisk i ratowników nad wodą. Dlaczego tak się dzieje?

– Kąpieliska to duży wydatek finansowy i duży wydatek organizacyjny – powiedział Paweł Błasiak. Zwrócił uwagę, że prawo wodne, które się zmieniło, wymaga organizacji kąpielisk już właściwie w październiku, listopadzie poprzedniego roku. – Jeśli ktoś nie wyrobił się z dokumentacją, procedurą, to nie jest w stanie otworzyć kąpieliska – stwierdził. Dodał, że nawet jeśli są kąpieliska, to niektórzy wolą iść kąpać się gdzieś obok. – W Łebie jest dziewięć plaż strzeżonych, jest gdzie się kapać, a najwięcej akcji jest poza nimi – wskazał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jego zdaniem największym problemem jest "pewien zastój obowiązku nauki pływania w szkołach podstawowych". Jak wyjaśnił, nie chodzi nawet o to, żeby nauczyć dzieci pływać, ale nauczyć szacunku do wody. – Dzieci się nie nauczyły, dorosły, nie przekazały tego swoim dzieciom – ocenił Paweł Błasiak.

– Kłopoty z ratownikami są wszędzie – przyznał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodał, że miasto odpowiednio wcześniej zajęło się tym tematem i udało się uruchomić, zgodnie z uchwałą rady miasta, pięć kąpielisk. Wskazał, że zorganizowanie i finansowanie kąpielisk to zadanie własne gminy. 

Czy polscy ratownicy "uciekają za granicę"? Kto płaci za ich szkolenie? Ile kosztuje utrzymanie kąpielisk i co musi się znajdować na ich wyposażeniu? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Piotr Błasiak (WOPR), Piotr Grzymowicz (prezydent Olsztyna)
Data emisji: 10.08.2018
Godzina emisji: 17.45

fc/mk