X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polakom potrzebny jest łatwiejszy dostęp do broni? Komentarze w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:50
Czy ograniczenie dostępu do broni może pozytywnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo? W którą stronę zmierzają działania Unii Europejskiej w tej sprawie? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Witold Zembaczyński i Tomasz Stępień o prawie dostępu do broni (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Autorstwa NEstudio/Shutterstock

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) uważa, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiada profesjonalna armia. Jego zdaniem posiadanie broni przez osoby fizyczne nie wpływa wprost na bezpieczeństwo publiczne. – Te osoby, nawet jeśli posiadają broń do celów sportowych, łowieckich czy kolekcjonerskich, nie są przeszkolone do jej użycia w sposób bojowy – podkreślił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Tomasz Stępień (Firearms United) stwierdził, że "nie ma najmniejszego uzasadnienia dla ograniczenia prawa obywatela do tego, żeby mógł posiadać przedmioty po wypełnieniu wymogów prawnych". – Mówienie o większej kryminogenności pistoletów jest mocno przerysowane – podkreślił gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Tomasz Stępień (Firearms United)
Data emisji: 30.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Czy potrzebujemy łatwiejszego dostępu do broni palnej?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 11:11
Według danych danych Komendy Głównej Policji z końca 2017 roku, w Polsce było zarejestrowanych ponad 464 tysięcy sztuk broni palnej. To najwyższa liczba od lat. Jednocześnie w Polsce trwa dyskusja o możliwej liberalizacji przepisów regulujących dostęp do broni. W studiu Polskiego Radia 24 głos w tej sprawie zabrali: Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS), Adam Smuga (Młodzi Demokraci PO), Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz 15) oraz Piotr Kaczmarek (Federacja Młodych Socjaldemokratów)
rozwiń zwiń