X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto wygrał wybory samorządowe? Politycy komentują wyniki w sejmikach i dużych miastach

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 19:04
– Platforma Obywatelska, nawet wzmocniona przez koalicjantów, przegrała po raz czwarty wybory, właśnie te mierzone na poziomie na sejmików – mówił Jarosław Sellin z PiS. – Ocena formacji rządzącej nie jest w tych wyborach zbyt korzystna – stwierdziła Gabriela Lenartowicz z PO.
Audio
  • Gabriela Lenartowicz i Jarosław Sellin o wyborach samorządowych (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu / Shutterstock.com

Posłanka PO stwierdziła, że wyniki w wielkich miastach to "niewątpliwie sukces Koalicji Obywatelskiej". Jak mówiła, te rezultaty okazały się "czasami nawet nadspodziewanie dobre". Mówiąc o wyborach do sejmików podkreśliła, że "jest to refleksja nad dotychczasowymi rządami". Jak powiedziała, "mamy w tej chwili ocenę przez wyborców rządów PiS po trzech latach". – Formacja rządząca nie musi być szczególnie usatysfakcjonowana taką oceną. Nie jest ona zbyt korzystna – stwierdziła.

Porównując wyniki w wyborach samorządowych Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej Gabriela Lenartowicz zaznaczyła, że w 2014 roku, po ośmiu latach rządów jej partia "miała w sejmikach piętnaście do jednego", a "w 2010 roku, trzy lata po wyborach, kiedy Platforma zdobyła władzę, sto procent koalicyjnej władzy w sejmikach". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister kultury powiedział, że " rzeczywistość jest prosta do interpretacji". – Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz czwarty z rzędu wybory – mówił Jarosław Sellin. Dodał, że na poziomie sejmiku partia rządząca "pozsykała milion nowych wyborców" i zapowiedział gdzie PiS będzie rządzić "bez konieczności zawierania jakichkolwiek koalicji". Te regiony to "Podlasie, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Małopolska, Świętokrzyskie i Łódzkie".

Polityk wspomniał też, że "mogą być kolejne niespodzianki", mając na myśli lokalne koalicje Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał jednak, że partia rządząca przegrała w wielkich miastach, ale jej politycy "nastawiali się przede wszystkim na zwycięstwo w sejmikach". – Wiemy, że wielkich miastach mamy trudniej – mówił Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Gabriela Lenartowicz (PO), Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS) 
Data emisji: 24.10.2018
Godzina emisji: 17.45

msze/mk

Czytaj także

Politycy SLD i PSL komentują wyniki swoich formacji w wyborach samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:09
Wybory samorządowe już za nami. O tym, jak je podsumowują i jak oceniają wyniki uzyskane przez partie, do których należą, mówili w "Pulsie Trójki" Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń