X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PSL największym przegranym wyborów samorządowych? Politycy PO i PiS komentują

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:36
– PSL, który rządzi z PO większością sejmików nieprzerwanie od 2006 roku, teraz ponosi klęskę – ocenił w "Pulsie Trójki" Sebastian Kaleta, radny Prawa i Sprawiedliwości. O wyniku wyborów samorządowych mówił też Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej, który potwierdził, że "PSL będzie strategicznym partnerem KO". 
Audio
  • Jan Grabiec i Sebastian Kaleta o wynikach wyborów samorządowych (Puls Trójki)
Konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej
Konferencja prasowa Państwowej Komisji WyborczejFoto: PAP/Paweł Supernak

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyła 254 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która otrzymała 194 mandaty. Podium zamyka PSL, które wprowadzi 70 osób.

O wyborach samorządowych rozmawiali w "Pulsie Trójki" Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej, oraz Sebastian Kaleta, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Możemy cieszyć się ogromnym zwycięstwem z miastach. To jest kwestia nie tylko wygranej w pierwszej turze Rafała Trzaskowskiego, ale nasi kandydaci pokonali pozostałe ugrupowania w 75 innych miastach – powiedział Grabiec. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Odnosząc się natomiast do porażki w sejmikach polityk PO stwierdził, że już w 2014 roku PiS uzyskał nieco więcej głosów niż Platforma. – Ale to my tworzyliśmy koalicje w większości sejmików. Tak będzie też w tym roku. PSL będzie naszym strategicznym partnerem – kontynuował. 

Według Sebastiana Kalety każda partia jest w stanie ogłosić swój sukces. – Natomiast ogólny rozrachunek jest prosty. PSL, który rządzi z PO większością sejmików nieprzerwanie od 2006 roku, teraz ponosi klęskę. Z 15 województw, teraz koalicja będzie możliwa w maksymalnie 10. Natomiast PO utrzymała swój status quo, co potwierdza się w liczbie mandatów i w wielkich miastach – komentował Kaleta. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście:  Jan Grabiec (poseł PO), Sebastian Kaleta (rany PiS)
Data emisji: 25.10.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/gs

Czytaj także

Kto wygrał wybory samorządowe? Politycy komentują wyniki w sejmikach i dużych miastach

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 19:04
– Platforma Obywatelska, nawet wzmocniona przez koalicjantów, przegrała po raz czwarty wybory, właśnie te mierzone na poziomie na sejmików – mówił Jarosław Sellin z PiS. – Ocena formacji rządzącej nie jest w tych wyborach zbyt korzystna – stwierdziła Gabriela Lenartowicz z PO.
rozwiń zwiń