X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: premier przyjął dymisję szefa KNF

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 18:28
– Decyzję w sprawie dalszych losów Marka Chrzanowskiego podejmie pan premier, który polecił prokuraturze i służbom zebranie maksimum informacji – powiedział w "Pulsie Trójki" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. – To oczywista sytuacja korupcyjna – dodał poseł Marcin Święcicki.
Audio
  • Michał Dworczyk i Marcin Święcicki o sprawie szefa KNF (Puls Trójki)
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie Foto: PAP/Radek Pietruszka

Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski poinformował we wtorek, że składa dymisję z pełnionej przez siebie funkcji. Jak dodał, czyni to "z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa". Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski w marcu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł.

Pytany o sprawę Michał Dworczyk powiedział, że "premier przyjął dymisję i było to jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji". – Szef KNF powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią oraz zaufaniem społecznym. Po informacjach medialnych, z którymi mogliśmy się dziś zapoznać, takiego określenia wobec szefa KNF użyć już nie można, wobec tego sprawa musi być absolutnie wyjaśniona – dodał Michał Dworczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Pytany, czy była presja ze strony premiera, by Marek Chrzanowski podał się do dymisji, polityk podkreślił, że "to była indywidualna decyzja Marka Chrzanowskiego". – Z punktu widzenia zaufania do instytucji, to była jedyna rozsądna decyzja – zaznaczył szef KPRM i dodał, że decyzję w sprawie dalszych losów Marka Chrzanowskiego podejmie premier, który "polecił prokuraturze i służbom zebranie maksimum informacji".

Sprawę szefa KNF skomentował również na antenie Trójki poseł PO Marcin Święcicki. – To oczywista sytuacja korupcyjna – powiedział. – Sprawa wymaga dokładnego zbadania, bo – po pierwsze – nie wiemy, ile takich rozmów (między bankami a szefem KNF – przyp. red.) się odbyło, a po drugie – ta osoba była wcześniej w Radzie Polityki Pieniężnej, rekomendowana zresztą przez senatora Grzegorza Biereckiego. Tego od SKOK-ów, który zresztą na nich zarobił dziesiątki milionów, a które to SKOK-i przyniosły miliardy strat, które musieliśmy i musimy pokrywać w Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Trzeba ten wątek zbadać – podkreślił Marcin Święcicki.

Więcej – także o tym, czy powstanie komisja śledcza w tej sprawie w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Marcin Święcicki (PO), Michał Dworczyk (PiS, szef KPRM)
Data emisji: 13.11.2018 
Godzina emisji: 17.45

tjak/kw