X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Angela Merkel chce europejskiej armii. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 18:58
– Taki projekt nie ma racji bytu – mówił o pomyśle stworzenia europejskiej armii Michał Jach, poseł PiS i szef sejmowej Komisji Obrony. – Przypomnę, że przed laty premier Jarosław Kaczyński też użył takiego określenia o wspólnej europejskiej armii – stwierdził Bogdan Klich, poseł PO, były szef MON.
Audio
  • Część europosłów wybuczało niemiecką kanclerz (Puls Trójki)
Angela Merkel
Angela Merkel Foto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Podczas przemówienia na forum Parlamentu Europejskiego, kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła o potrzebie stworzenia europejskiej armii. Została wybuczana przez część sali.

– Przede wszystkim zapytałbym, co pani kanclerz miała na myśli. Przypomnę, że przed laty premier Jarosław Kaczyński też użył takiego określenia o wspólnej europejskiej armii. Nie bardzo wiem, co oboje mieli na myśli mówiąc o europejskiej armii, bo takiego tworu nie ma. Nawet gdyby był postulowany, musielibyśmy wiedzieć, z jakich części miałby się składać, jak miałby wyglądać – mówił Bogdan Klich. – Należałoby zapytać panią kanclerz, co miała na myśli – dodał.   

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Uważam, że to nieprzemyślana propozycja. Armia powinna być przede wszystkim emocjonalnie związana ze swoim narodem. Nie ma w tej chwili takiego narodu jak Unia Europejska. W przewidywalnej przyszłości, w ciągu 20 lat albo i więcej, taki projekt nie ma racji bytu – stwierdził Michał Jach. – Dwa tygodnie temu rozmawiałem z pewnym generałem z Bundeswehry, który wypowiadał się o tym pomyśle negatywnie - dodał szef sejmowej Komisji Obrony.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Michał Jach (Prawo i Sprawiedliwość), Bogdan Klich (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 14.11.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/mk

Czytaj także

Witold Waszczykowski: sytuacja w Niemczech staje się nieprzewidywalna

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 09:16
– Trend jest w tej chwili spadkowy dla CDU i SPD. Sytuacja w Niemczech staje się nieprzewidywalna i to jest problem dla całej UE. Może to doprowadzić do tego, iż Niemcy przestaną być wiodącym państwem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń