X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Chojna-Duch przed komisją ds. VAT nie mówiła prawdy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 18:41
– Pani Elżbieta Chojna-Duch przed komisją ds. VAT wykazała się brakiem prawdomówności – mówiła w "Pulsie Trójki" Izabela Leszczyna (PO). Nie zgodził się z nią jednak Janusz Szewczak, który stwierdził, że "pani profesor Chojna-Duch jest osobą bardzo wiarygodną".
Audio
  • Izabela Leszczyna i Janusz Szewczak o posiedzeniu komisji ds. VAT (Puls Trójki)
Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT
Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VATFoto: PAP/Piotr Nowak

W środę przed komisją śledczą ds. VAT jako świadek zeznawała Elżbieta Chojna-Duch. Wiceminister finansów w rządzie PO-PSL przyznała, że w tamtych czasach najwięcej w kwestii kształtowania prawa podatkowego mieli do powiedzenia lobbyści. Jak podkreśliła, gdy zaprotestowała przeciwko takiej zasadzie, została odwołana ze stanowiska.

Do wspomnianych przesłuchań odnieśli się w "Pulsie Trójki" posłowie Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska) oraz Janusz Szewczak (Prawo i Sprawiedliwość).

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– W tym, co powiedziała pani Chojna-Duch, nie było nic bulwersującego. Pewien niesmak wzbudziło we mnie to, że świadek wykazała się brakiem prawdomówności – stwierdziła Leszczyna. 

Z posłanką nie zgodził się Janusz Szewczak. – To były bulwersujące informacje. Afera VAT jest gigantyczna nie tylko na skalę polską, ale również międzynarodową. Znam panią profesor Chojnę-Duch jako osobę bardzo wiarygodną – stwierdził polityk. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Izabela Leszczyna (posłanka PO), Janusz Szewczak (poseł PiS)
Data emisji: 22.11.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa związku importerów i producentów elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 10:14
Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - Cyfrowa Polska Michała Kanownika. Świadek reprezentuje przedstawicieli sektora gospodarki, który obok paliwowego i metalurgicznego jest wykorzystywany do wyłudzeń VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Początek posiedzenia komisji zaplanowano na godzinę 10.00. 
rozwiń zwiń