X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci: Rosjanie przygotowywali się do ataku na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:15
Eksperci odnieśli się do niedzielnych wydarzeń na Morzu Azowskim, gdzie, jak poinformowała ukraińska marynarka, Rosjanie ostrzelali trzy ukraińskie jednostki i z pomocą swoich służb specjalnych przejęli nad nimi kontrolę.
Audio
  • Eksperci o rosyjskiej agresji na Ukrainę (Puls Trójki/Trójka)
Ukraiński kuter w pobliżu Kerczu, miasta na Krymie
Ukraiński kuter w pobliżu Kerczu, miasta na KrymieFoto: PAP/EPA/STRINGER

– Reakcja Zachodu na agresję Rosji nie jest adekwatna. Powinna być zdecydowanie bardziej zasadnicza, pokazująca jedność w Europie. Na chwilę obecną pojawiło się kilka oświadczeń, z których konkretne są tylko te z Polski i Wielkiej Brytanii – stwierdził Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, który w "Pulsie Trójki" rozmawiał z Marią Przełomiec (Studio Wschód – Telewizja Polska).

Podczas ataku rannych zostało sześciu ukraińskich marynarzy. Los załóg trzech jednostek, ani ich samych, nie jest znany. Wiadomo, że ranni otrzymali od Rosjan pomoc medyczną. Ukraina uznała niedzielne wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej za akt agresji Rosji. 

– Sprawa wygląda poważnie. Od kilku miesięcy jest tam awantura. Rosjanie blokowali statkom ukraińskim wejście do portu na Morzu Azowskim. Odbijało się na sytuacji ekonomiczniej Ukrainy. Staranowanie holownika, ostrzelanie kutrów, porwanie marynarzy, abordaż –to pirackie metody – uważa Maria Przełomiec. 

Cała sytuacja zupełnie inaczej przedstawiana jest w rosyjskich mediach. -Rosja opisuje, że była to seria ukraińskich zaczepek. Kraj rządzony przez Putina bezprawnie zajął Krym, a w zasadzie sam stanowi prawo. Rosjanie twierdzą, że anektują wody należące do Ukrainy, podczas gdy w rzeczywistości są to wody międzynarodowe – dodał Kamil Basaj. 

Eksperci zgodzili się, że cały incydent był wcześniej przygotowywany. – Stąd obecność operatorów specjalnych na pokładach kutrów Straży Granicznej Rosji, którzy dokonali abordażu. Oni nie pływają w patrolach z reguły – stwierdził Basaj. –Rosjanie przygotowywali się do ataku propagandowo. W telewizji było mnóstwo informacji o Morzu Azowskim, że Ukraina prowokuje. Rosjanie taką wersję kupują, a i poza nią jest sporo pożytecznych idiotów – dodała Maria Przełomiec. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Kamil Basaj (Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Maria Przełomiec (TVP, Polskie Radio)
Data emisji: 26.11.2018 
Godzina emisji: 17.30

pz/ml