X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edukacja WHO. Gorąca dyskusja w studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:56
"Rodzice nie mają się czego obawiać" kontra "deklaracja LGBT+ to jest dyktat pewnego bardzo silnego lobby". Goście audycji "Puls Trójki" dyskutowali o planach wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO.
Audio
  • Czy standardy WHO w zakresie edukacji seksualnej powinny być wprowadzone do szkół? (Trójka/Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Knitl/ Shutterstock

Deklaracja LGBT+, w zakresie edukacji seksualnej wprowadzanej do szkół, ma się opierać na standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). 

Aleksandra Dulas z organizacji "Spunk", która prowadzi zajęcia w oparciu o te standardy, mówiła w radiowej Trójce, że rodzice nie muszą się obawiać edukacji seksualnej. A głównym problemem, zdaniem gościa audycji, jest to, że takie zajęcia w Polsce odbywają się bardzo rzadko. – Te zajęcia są organizowane, gdy jakaś gmina, szkoła albo rodzice za to zapłacą. I wtedy edukacja jest, w innym wypadku jej nie ma – ocenia Dulas. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z taką opinia nie zgadza się Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny. Jego zdaniem deklaracja LGBT+ "jest dyktatem pewnego bardzo silnego lobby". – Edukatorzy tacy jak "Spunk", ale jest jeszcze wiele tego typu organizacji, wdzierają się do szkół i oszukują rodziców na temat treści, które są przekazywane – mówił.

Na te zarzuty stanowczo odpowiedziała Aleksandra Dulas. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Aleksandra Dulas (socjolog), Kazimierz Przeszowski (Centrum Życia i Rodziny)
Data emisji: 14.03.2019
Godzina emisji: 17.45

pkur/gs

Czytaj także

Powołano Ruch 4 Marca. Ma "chronić dzieci przed deprawacją ideami LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:43
Powołany w poniedziałek Ruch 4 Marca chce, żeby władze stolicy wycofały się z deklaracji Karta LGBT+, chce też uchronienia innych miast przed tego typu ideologicznymi pomysłami - podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski - przedstawiciel stowarzyszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło o deklaracji LGBT+: tolerancja - tak, ale afirmacja - nie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:16
– Nie będzie zgody na to, żeby afirmację seksualności wprowadzać w szkołach – tak o deklaracji LGBT+ mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych.
rozwiń zwiń