X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Polska i Węgry odrzucają federalistyczne zapędy Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:13
– Zarówno rząd w Warszawie, jak i w Budapeszcie odrzucają federalistyczne zapędy UE oraz politykę imigracyjną – powiedział w "Pulsie Trójki" Grzegorz Górny. – Podchodząc do stołu negocjacyjnego z Węgrami, powinniśmy zapomnieć o tysiącletniej przyjaźni – dodał dr Dominik Héjj.
Audio
  • Ekspert: Polska i Węgry odrzucają federalistyczne zapędy UE (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/ZOLTAN MATHE

Dzień 15 marca stanowi jedno z najważniejszych świąt narodowych na Węgrzech. Upamiętnia węgierskie powstanie narodowe przeciwko Habsburgom, które wybuchło 15 marca 1848 roku. Powstanie było częścią Wiosny Ludów, która przeszła do historii jako seria ruchów rewolucyjnych o charakterze liberalnym, narodowościowym i republikańskim, jakie w latach 1848-1849 ogarnęły liczne kraje Europy, w tym pozostającą pod zaborami Polskę i Węgry.

– Zarówno Węgry, jak i Polska zdają sobie sprawę ze sfer, w których możemy współpracować, a także tych, gdzie różnica zdań jest zbyt duża. Rząd w Warszawie, jak i w Budapeszcie odrzucają federalistyczne zapędy UE oraz politykę imigracyjną. Inaczej z kolei oceniamy zagrożenie ze strony Rosji – powiedział Grzegorz Górny.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Podchodząc do stołu negocjacyjnego z Węgrami, powinniśmy zapomnieć o tysiącletniej przyjaźni. Viktor Orban potrafi patrzeć nie przez pryzmat uczuć, a według interesów, z kolei w polskiej narracji jest za dużo romantyzmu – stwierdził dr Dominik Héjj. – Współpraca węgiersko-niemiecka czasem wymyka się polskiej perspektywie, a Węgrzy robią dokładnie to, co się im opłaca – dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Grzegorz Górny (publicysta, tygodnik "Sieci"), dr Dominik Héjj (ekspert ds. Węgier, założyciel portalu Kropka.hu)
Data emisji: 15.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

PAP/dn/mk

Czytaj także

Viktor Orban z nową inicjatywą w Parlamencie Europejskim? Ekspert: to gigantyczne political fiction

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 12:31
- Jakakolwiek inna opcja poza Europejską Partią Ludową oznacza spadek znaczenia Węgier w Europie i wypadnięcie poza mainstream. Tym Viktor Orban nie jest zainteresowany - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Dominik Héjj, ekspert ds. Węgier. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierzy Polski i Węgier podkreślają przyjaźń między narodami we wspólnym nagraniu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:18
Premierzy Węgier i Polski - Viktor Orban i Mateusz Morawiecki - we wspólnym nagraniu wideo przed węgierskim świętem narodowym 15 marca mówią o przyjaźni polsko-węgierskiej i wspólnej walce dwóch krajów o wolność. Nagranie ukazało się w środę na stronie Orbana na Facebooku.
rozwiń zwiń