X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Szewczyk: chrześcijanie na Bliskim Wschodzie to nasi bracia

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 18:15
– W świecie arabskim chrześcijanie nie posiadają pełni praw, ale to nie znaczy, że są mordowani na każdym kroku – powiedział na antenie Trójki ks. dr Przemysław Marek Szewczyk, prezes stowarzyszenia Dom Wschodni.
Audio
  • Ks. Szewczyk o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie (Puls Trójki)
Monaster św. Tekli w syryjskiej Maluli
Monaster św. Tekli w syryjskiej MaluliFoto: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

– Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie to nasi bracia, którzy wyznają tę samą wiarę. Tam znajdują się najstarsze wspólnoty. Dla chrześcijan każda ziemia jest ojczyzną, a z drugiej strony na każdej ziemi żyją trochę jak w innym kraju. W świecie arabskim chrześcijanie nie posiadają pełni praw, ale to nie znaczy, że są mordowani na każdym kroku. Nie mogą zajmować wysokich pozycji społecznych, ale np. Koptowie są jednymi z najbogatszych ludzi w Egipcie – powiedział ks. dr Przemysław Marek Szewczyk, prezes stowarzyszenia Dom Wschodni.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki dodał, że w "Iraku rozpętało się piekło społeczne i mniejszości są szalenie narażone na prześladowania". – Tam wybór wiary jest wyborem życiowym. Ludzie ryzykują życie, więzy społeczne dla wiary – stwierdził duchowny.

W Kościele katolickim obchodzony jest Wielki Piątek – dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa. W kościołach nie odprawia się mszy. Wielki Piątek jest dniem pokuty, w którym obowiązuje post ścisły. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: ks. dr Przemysław Marek Szewczyk (prezes stowarzyszenia Dom Wschodni)
Data emisji: 19.04.2019 
Godzina emisji: 17.46

dn/ml

Czytaj także

Siostra Michaela Rak: trzeba być dla człowieka w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:00
W 2008 roku przeprowadziła się do Wilna i podjęła się niemal niewykonalnego zadania budowy pierwszego i jedynego, jak do tej pory, stacjonarnego hospicjum na Litwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkopiątkowe refleksje muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 14:00
"Czasem lepiej milczeć niż powiedzieć za dużo" – to motto naszego programu. Zaduma i skupienie – to motywy przewodnie. 
rozwiń zwiń