X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilskie. Politycy Nowoczesnej i PiS komentują

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:38
– Istotną sprawą, jeśli chodzi o przestępstwa pedofilskie, jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania. Tymczasem wiele postępowań w tej sprawie się nie toczyło – mówiła w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. Do sprawy odniósł się również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Audio
  • Barbara Dolniak i Bartłomiej Wróblewski o zaostrzeniu kar m.in. za przestępstwa pedofilskie (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ambrozinio

Premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedzieli zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa, w tym za pedofilię. Projekt zmian w Kodeksie karnym trafił do Sejmu, posłowie zajmą się nim prawdopodobnie już w środę.

O tym, czy wspomniane zmiany są potrzebne, mówili w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak z Nowoczesnej oraz Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wysokość kar jest istotna i musi być adekwatna do rodzaju popełnionego przestępstwa. Ale cóż z tego, jeżeli ten przepis w Kodeksie karnym nie będzie stosowany. Obecnie najcięższe przestępstwa, w tym pedofilia, są uregulowane i grożą za to wysokie kary, ale w wielu przypadkach te postępowania się nie toczyły. Tak naprawdę ofiara zostawała samotna – powiedziała Barbara Dolniak. – Istotną sprawą jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania  oceniła wicemarszałek Sejmu. 

Według Bartłomieja Wróblewskiego natomiast istotna jest refleksja również w sądach. – Na przykład w Polsce tylko 4 proc. sprawców zabójstw skazywanych jest na dożywocie. Generalnie istnieje praktyka, zgodnie z którą sędziowie dość ostrożnie stosują karę pozbawienia wolności. Zwykle orzekają w granicach dolnego zagrożenia – stwierdził poseł PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (Nowoczesna), Bartłomiej Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 14.05.2019 
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

Joanna Kopcińska: kary powinny być surowsze, bo inaczej nie pokonamy pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:30
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie skutecznie karać osoby, które krzywdzą dzieci. Podczas posiedzenia Rady Ministrów będzie dyskutowana zmiana zaostrzająca kary za pedofilię. Następnie zostaną zaproponowane szczegóły. My nie mówimy, my czynimy - powiedziała Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.
rozwiń zwiń