X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekonstrukcja rządu stała się faktem. Jak politycy oceniają nowych ministrów?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:45
– To ludzie znani i doświadczeni, którzy dali się poznać z dobrej strony – tak nowych ministrów powołanych w ramach rekonstrukcji rządu określił na antenie Trójki Łukasz Schreiber z PiS. – Ci ministrowie to dekoracja – stwierdził Jan Grabiec z PO.
Audio
  • Politycy PiS i PO o nowo powołanych ministrach w ramach rekonstrukcji rządu (Puls Trójki)
Nowo powołani ministrowie w ramach rekonstrukcji rządu po wyborach do PE
Nowo powołani ministrowie w ramach rekonstrukcji rządu po wyborach do PEFoto: PAP/Leszek Szymański

We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu stała się konieczna po tym, jak część dotychczasowych członków Rady Ministrów w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła mandat europosłów. Jacek Sasin został powołany na stanowisko wicepremiera, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, Elżbieta Witek otrzymała tekę ministra spraw wewnętrznych i administracji, Bożena Borys-Szopa została ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, a Dariusz Piontkowski – ministrem edukacji narodowej. Zmiana zaszła także na stanowisku ministra finansów – Marian Banaś zastąpił Teresę Czerwińską, która została członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego. 

Jak zaznaczył Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł PiS, kluczem do powołań nowych ministrów była przede wszystkim dobra praca. – To ludzie znani i doświadczeni, którzy dali się poznać z dobrej strony. Drugim zaś kluczem, bo taki również istnieje, jest to, że po tej wymianie na stanowiskach sekretarzy i podsekretarzy stanu będzie trochę młodych osób, często posłów pierwszej kadencji – podkreślił. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Dla mnie te nominacje są czytelne. Chodzi o działaczy partyjnych, którzy stanowiska ministerialne osiągnęli tylko dzięki pracy dla partii – powiedział Jan Grabiec, poseł PO. – Problem polega na tym, że ci ministrowie to dekoracja. Decyzje polityczne zapadają dzisiaj w partii na ul. Nowogrodzkiej, a nie w poszczególnych ministerstwach – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość), Jan Grabiec (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 4.06.2019  
Godzina emisji: 17.45

bb/gs