X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parodia mszy św. na Paradzie Równości w Warszawie. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 18:52
Podczas Parady Równości w Warszawie odbyła się msza polowa, którą odprawił Szymon Niemiec, aktywista środowisk LGBT i biskup niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego, organizacji niepodlegającej Kościołowi rzymskokatolickiemu. Miał na sobie tęczowy ornat i logo Parady Równości, zaś jeden z jego pomocników założył na głowę durszlak. O sprawie mówili publicyści w "Pulsie Trójki".
Audio
  • Adam Buła i Marcin Makowski o parodii mszy św. podczas Parady Równości w Warszawie (Puls Trójki)
Kontrowersja na Paradzie Równości
Kontrowersja na Paradzie RównościFoto: Twitter/Klaudiusz Slezak

Adam Buła tłumaczył, że to, co widzieliśmy w przekazach to 8-10–sekundowe migawki i nie jesteśmy do końca w stanie stwierdzić czy ta forma nabożeństwa była parodią. Jak mówił gość Trójki, ten happening zwrócił uwagę mediów, gdyż w tej chwili Prawu i Sprawiedliwości pasuje naciskać pośrednio na Polskie Stronnictwo Ludowe, któremu jest bardzo niewygodnie z wątkiem LGBT.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Makowski uważa, że każdy ma prawo żyć tak, jak mu się podoba, ale czym innym jest ideologia LGBT, czym innym parodia mszy św. – Szymon Niemiec, nawet jeśli chciał odprawić mszę świętą, dopuścił się krzywdzącej dla katolików rzeczy, gdyż jako asystenta miał człowieka przebranego za wyznawcę Kościoła Latającego Potwora Spaghetti – podkreślił publicysta.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Marcin Makowski (Wirtualna Polska) i Adam Buła (Polska The Times)
Data emisji: 10.06.2019  
Godzina emisji: 17.40

mr/ml

Czytaj także

"7x24". Incydenty podczas Parady Równości w Warszawie. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 10:45
Parodia mszy św., a także wulgarne i obraźliwe wypowiedzi pod adresem wyborców PiS - m.in. takie sytuacje miały miejsce podczas sobotniej Parady Równości w Warszawie. Impreza wywołała ogromne kontrowersje. Na temat organizacji tego typu manifestacji oraz o kwestii odpowiedzialności za zachowanie uczestników dyskutowali goście audycji "7x24".
rozwiń zwiń