X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po zabójstwie 10-latki wraca kwestia kary śmierci. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:22
Zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku wstrząsnęło Polską. Przyczyną jej śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Do zbrodni przyznał się 22-latek, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. Czy w przypadku najcięższych i najbardziej brutalnych przestępstw powinna zostać wprowadzona kara śmierci? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Barbara Dolniak i Michał Wójcik o karze śmierci (Puls Trójki)
Zatrzymany mężczyzna doprowadzany na przesłuchanie w prokuraturze w Świdnicy
Zatrzymany mężczyzna doprowadzany na przesłuchanie w prokuraturze w ŚwidnicyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Barbara Dolniak (Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska) uważa, że dyskusja o karze śmierci w Polsce nie ma sensu. – Niezależnie od kwestii etycznych czy społecznych także nauki Kościoła, która dla wielu osób jest bardzo ważna, to niestety zmiana Kodeksu karnego w tym zakresie nie jest możliwa. Chodzi o naturę prawną. Przyjęliśmy przepisy, reguły, które obowiązują w ramach wspólnoty unijnej, a tam są zapisy, które w sposób jednoznaczny wskazują, że kara śmierci jest zabroniona. Ich naruszenie oznaczałoby wyjście ze Wspólnoty – tłumaczyła gość Trójki.

więzienie 1200 free.jpg
Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Dlaczego w Polsce niemożliwe jest wprowadzenie kary śmierci?

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości) stwierdził, że jeśli chcielibyśmy wprowadzić karę śmierci musielibyśmy wypowiedzieć Europejską Konwencję Praw Człowieka. Polityk podkreślił, że to naturalne, że będzie w społeczeństwie część osób, która będzie chciała kary śmierci za tak bardzo brutalne przestępstwo. – PiS proponuje w nowelizacji Kodeksu karnego bezwzględne dożywocie. Kara powinna być przede wszystkim sprawiedliwa – dodał wiceszef MS.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (PO-KO), Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości, PiS)
Data emisji: 19.06.2019 
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Dlaczego w Polsce niemożliwe jest wprowadzenie kary śmierci?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:56
Brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin wstrząsnęło społeczeństwem, a w internecie wywołało dyskusję na temat kary śmierci. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyznaje, że sprawców najpotworniejszych zbrodni powinno się eliminować. Podkreśla jednak, że w UE kara śmierci nie jest dopuszczana. Także zdaniem prawników, nie ma już możliwości jej wprowadzenia.
rozwiń zwiń