Wiosna w Koalicji Europejskiej? "Początek końca tej partii"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 18:42
– Dzisiejszy ruch Roberta Biedronia wydaje mi się trochę początkiem końca tej partii – mówił na antenie radiowej Trójki Bartłomiej Biskup (Uniwersytet Warszawski). – Najchętniej Koalicja Europejska wolałaby nie mieć tego problemu – stwierdził Rafał Chwedoruk (politolog). 
Audio
  • Politolodzy ocenili najnowsze informacje dotyczące Wiosny Roberta Biedronia (Puls Trójki)
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wiosna Roberta Biedronia ustami swojego lidera zadeklarowała chęć startu z list Koalicji Europejskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych.

– W przypadku Wiosny Roberta Biedronia jest to chyba prosty rezultat dalekich od oczekiwań wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego, deficytu, póki co, lokalnych struktur, ale rzeczywiście sytuacja jest bardzo złożona i można odnieść wrażenie, że Robert Biedroń i cały bagaż takich postulatów radykalnych obyczajowo jest w tej chwili przez nikogo w polskiej polityce nieakceptowany i najchętniej Koalicja Europejska wolałaby nie mieć tego problemu –  ocenił Rafał Chwedoruk. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bartłomiej Biskup uważa, że to "początek końca" partii Biedronia. – Dzisiejszy ruch Roberta Biedronia wydaje mi się trochę początkiem końca tej partii. Dlaczego? To jest zasadnicza zmiana strategii wyborczej, politycznej. Biedroń deklarował, że "jesteśmy ugrupowaniem odrębnym, będziemy chcieli być partnerem koalicyjnym po wyborach". Teraz, ni stąd, ni zowąd, mówi sowim wyborcom, ba, działaczom, którzy to budowali i doprowadzili do tego wyniku 6 proc., "no to teraz my idziemy do Koalicji". Dlatego uważam, że to jest taki strategiczny początek końca – podkreślił politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Rafał Chwedoruk (politolog, Uniwersytet Warszawski), Bartłomiej Biskup (politolog, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 01.07.2019 
Godzina emisji: 17.44

dcz/ml

Czytaj także

Robert Biedroń: sondaże dodają nam skrzydeł, postępowa partia jest potrzebna w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 08:59
– Zmiana jest potrzebna. Coś dziwnego się dzieje w polskiej polityce, że w parlamencie nie ma postępowej siły – powiedział na antenie Trójki Robert Biedroń. Lider Wiosny zaznaczył, że wyniki sondaży "dodają skrzydeł" jego ugrupowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty o starcie Biedronia: to jest oszukaństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 09:10
– Zrezygnował pan Robert Biedroń z mandatu radnego, teraz zrezygnuje, jeżeli go dostanie, z mandatu eurodeputowanego, potem zrezygnuje z mandatu posła, a na końcu wybierzemy go na prezydenta i zrezygnuje z prezydenta. (...) To jest oszukaństwo – mówił na antenie radiowej Trójki Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. 
rozwiń zwiń