X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listy PiS i KO na wybory parlamentarne niedługo będą gotowe

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 18:30
Już wkrótce poznamy obsadę list Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. O starciu szefów partii w Warszawie oraz o pracach nad tworzeniem list wyborczych rozmawiali w Trójce posłowie Jan Dziedziczak (PiS) i Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska).
Audio
  • Kampania przed wyborami do parlamentu (Puls Trójki)
Sejm
SejmFoto: MrMR/ Shutterstock.com

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości omawia kształt list partii na jesienne wybory parlamentarne. W posiedzeniu biorą udział najważniejsi politycy PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wchodząc do siedziby partii deklarowali, że chcą, aby dziś układanie list się zakończyło.

– Trwają prace Komitetu Politycznego. Komitet Polityczny akceptuje już całe listy  mówił w Trójce Jan Dziedziczak (PiS). Dodał, że kierownictwo je oceni i już wkrótce będą gotowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jaki sposób będą podawane do wiadomości publicznej. Jak dodał, prawdopodobnie będą ujawniane sukcesywnie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei wieczorem na konferencji Koalicji Obywatelskiej informowano o pracach nad listami tej formacji. Wcześniej jednak już było wiadomo, że "jedynką" w Warszawie ma być Grzegorz Schetyna, zmierzyć się ma w stolicy z Jarosławem Kaczyńskim.

 Grzegorz Schetyna jest liderem Koalicji Obywatelskiej, był wcześniej liderem Koalicji Europejskiej, która uzyskała 38 proc. głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Myślę, że tak to powinno być  mówił Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska).

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Jan Dziedziczak (PiS), Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 30.07.2019 
Godzina emisji: 17.44

IAR/agkm/mk

Czytaj także

CBOS: Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, najmniej Grzegorzowi Schetynie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:53
Prezydent Andrzej Duda w lipcu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków - ufa mu aż 64 proc. osób. Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki (54 proc.). Na czele rankingu nieufności stoi natomiast przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (47 proc.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Zjednoczona Prawica przed trzema blokami opozycji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 17:33
Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl, Zjednoczona Prawica utrzyma dominującą pozycję także w przypadku startu opozycji w ramach trzech bloków wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda faworytem

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:02
Z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich w przyszłym roku. Obecny prezydent uzyskał 45 proc. poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: samodzielna większość zapewni realizację naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:17
- Musimy wyraźnie podkreślić: nie wystarczy zwykłe zwycięstwo PiS, żeby rządzić, w tym celu musimy uzyskać samodzielną większość w parlamencie, bo tylko to zapewni realizację naszego programu. W przeciwnym wypadku będzie rządził antypis, czyli totalna opozycja, bez różnicy, w jakich blokach idzie dzisiaj do wyborów - powiedział wicepremier Jacek Sasin w wywiadzie dla "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz'15 i PSL wystartują w wyborach razem? Posłowie: wkrótce decyzje

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 18:40
Na jakim etapie są rozmowy o wspólnym starcie w wyborach Kukiz'15 i PSL? Doszło do rozmów, ale nie ma jeszcze konkretnych wyników. Posłowie tych ugrupowań, Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Paweł Bejda (PSL), zgadzają się, że decyzje zapadną w tym tygodniu. Problemem jest m.in. kwestia nazwy.
rozwiń zwiń